Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada herdenkt onze bevrijding met speciale munt

Canada herdenkt onze bevrijding met speciale munt

OTTAWA (ANP) - Canada herdenkt 75 jaar vrijheid in Nederland met een speciale munt. De zilveren munt toont een Canadese soldaat die wordt onthaald met een bos tulpen, tegen een achtergrond van Hollandse huisjes en een gracht. Ook is in morsetekens de letter V van 'victory' (overwinning) weergegeven, meldt de Canadese munt, Royal Canadian Mint.

De banden tussen beide landen zijn hecht te noemen. De Canadezen maakten een belangrijk deel uit van de geallieerde legermacht die Nederland in 1945 bevrijdde van de Duitse bezetter. Toenmalig prinses Juliana week in de oorlog met dochters Beatrix en Irene uit naar het Canadese Ottawa, waar ook prinses Margriet werd geboren. Na de oorlog trouwden rond de 2000 Nederlandse vrouwen met Canadese bevrijders en emigreerden naar het land. Zo'n 3 procent van alle Canadezen, 1 miljoen inwoners, heeft Nederlandse 'roots'.

Meer uit Binnenland

NS gaat spitsreizigers wijzen op minder drukke treinen

UTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.

7 minuten geleden
Studie: ineenstorting Golfstroom begint mogelijk al in deze eeuw

UTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.

30 minuten geleden
Lucille Werner wordt projectleider sociale veiligheid AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft Lucille Werner aangesteld als projectleider sociale veiligheid, diversiteit en inclusie. De presentatrice en oud-politica gaat daar de plannen voor sociale veiligheid die zijn ontwikkeld na het advies van de commissie-Van Rijn verder uitrollen en implementeren, meldt de omroep dinsdag.

1 uur geleden
Gebied rond beschadigde hoogspanningsmast Franeker nog afgesloten

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat dinsdag verder met het stabiliseren van de hoogspanningsmast bij Franeker die door beschadigingen zou kunnen omvallen. Maandag voer een schip met daarop een kraan tegen hoogspanningskabels waarbij ook de mast beschadigd raakte. Het gebied rond de mast blijft voorlopig afgesloten en ook de treinen tussen Leeuwarden en Harlingen rijden niet.

1 uur geleden
Jongeren gaan gebukt onder prestatiedruk door school of studie

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren ervaren geregeld prestatiedruk en dat heeft gevolgen voor hun lichamelijke en geestelijke gezondheid. KidsRights roept op de druk op jonge mensen te verminderen. "Presteren is prima. Maar prestatiedruk mag er niet toe leiden dat jongeren hieronder gebukt gaan en zelfs uitvallen. Dat is wel wat we zien gebeuren, en dat is ernstig", zegt voorzitter Marc Dullaert van KidsRights.

4 uur geleden
Passagier luchtballon gewond bij harde landing in weiland Veendam

VEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.

11 uur geleden
Stroomstoring Leeuwarden voorbij, wel risico op omvallen mast

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.

12 uur geleden