Canada haalt militair personeel uit Oekraïne om dreiging Rusland
TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft zijn in Oekraïne gevestigde militairen tijdelijk teruggetrokken naar een geheime bestemming in Europa, zei het Canadese ministerie van Defensie zondag. Volgens de Canadese zender CBC News bevinden de militairen zich nu in Polen. Reden voor de verplaatsing is de vrees dat Rusland op het punt staat Oekraïne binnen te vallen.
Canada, dat na Oekraïne en Rusland 's werelds grootste Oekraïense bevolking herbergt, heeft sinds 2015 een trainingsmissie van ongeveer tweehonderd mensen in het westen van Oekraïne. De Canadese strijdkrachten hebben meer dan 30.000 Oekraïense soldaten getraind. De Canadese premier Justin Trudeau zei eind januari nog dat de missie met drie jaar zou worden wordt verlengd. De verlenging zou ertoe moeten leiden dat uiteindelijk vierhonderd Canadese trainers naar Oekraïne worden gestuurd.
Canada verplaatste zaterdag al zijn diplomatieke personeel naar Lviv, een stad in het westen van Oekraïne, waardoor de ambassadeactiviteiten in hoofdstad Kiev zijn opgeschort. Ook de Verenigde Staten en verschillende Europese landen hebben hun ambassadepersoneel verminderd of geëvacueerd. Tevens dringen ze er bij de burgers op aan om onmiddellijk te vertrekken of reizen naar Oekraïne te vermijden.
De Nederlandse regering riep zaterdag alle Nederlanders op Oekraïne te verlaten. Ook het meeste personeel van de Nederlandse ambassade in Kiev zal het land verlaten, aldus een verklaring van minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden