Canada haalt militair personeel uit Oekraïne om dreiging Rusland
TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft zijn in Oekraïne gevestigde militairen tijdelijk teruggetrokken naar een geheime bestemming in Europa, zei het Canadese ministerie van Defensie zondag. Volgens de Canadese zender CBC News bevinden de militairen zich nu in Polen. Reden voor de verplaatsing is de vrees dat Rusland op het punt staat Oekraïne binnen te vallen.
Canada, dat na Oekraïne en Rusland 's werelds grootste Oekraïense bevolking herbergt, heeft sinds 2015 een trainingsmissie van ongeveer tweehonderd mensen in het westen van Oekraïne. De Canadese strijdkrachten hebben meer dan 30.000 Oekraïense soldaten getraind. De Canadese premier Justin Trudeau zei eind januari nog dat de missie met drie jaar zou worden wordt verlengd. De verlenging zou ertoe moeten leiden dat uiteindelijk vierhonderd Canadese trainers naar Oekraïne worden gestuurd.
Canada verplaatste zaterdag al zijn diplomatieke personeel naar Lviv, een stad in het westen van Oekraïne, waardoor de ambassadeactiviteiten in hoofdstad Kiev zijn opgeschort. Ook de Verenigde Staten en verschillende Europese landen hebben hun ambassadepersoneel verminderd of geëvacueerd. Tevens dringen ze er bij de burgers op aan om onmiddellijk te vertrekken of reizen naar Oekraïne te vermijden.
De Nederlandse regering riep zaterdag alle Nederlanders op Oekraïne te verlaten. Ook het meeste personeel van de Nederlandse ambassade in Kiev zal het land verlaten, aldus een verklaring van minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
8 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
10 uur geleden