Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada haalt militair personeel uit Oekraïne om dreiging Rusland

Canada haalt militair personeel uit Oekraïne om dreiging Rusland

TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft zijn in Oekraïne gevestigde militairen tijdelijk teruggetrokken naar een geheime bestemming in Europa, zei het Canadese ministerie van Defensie zondag. Volgens de Canadese zender CBC News bevinden de militairen zich nu in Polen. Reden voor de verplaatsing is de vrees dat Rusland op het punt staat Oekraïne binnen te vallen.

Canada, dat na Oekraïne en Rusland 's werelds grootste Oekraïense bevolking herbergt, heeft sinds 2015 een trainingsmissie van ongeveer tweehonderd mensen in het westen van Oekraïne. De Canadese strijdkrachten hebben meer dan 30.000 Oekraïense soldaten getraind. De Canadese premier Justin Trudeau zei eind januari nog dat de missie met drie jaar zou worden wordt verlengd. De verlenging zou ertoe moeten leiden dat uiteindelijk vierhonderd Canadese trainers naar Oekraïne worden gestuurd.

Canada verplaatste zaterdag al zijn diplomatieke personeel naar Lviv, een stad in het westen van Oekraïne, waardoor de ambassadeactiviteiten in hoofdstad Kiev zijn opgeschort. Ook de Verenigde Staten en verschillende Europese landen hebben hun ambassadepersoneel verminderd of geëvacueerd. Tevens dringen ze er bij de burgers op aan om onmiddellijk te vertrekken of reizen naar Oekraïne te vermijden.

De Nederlandse regering riep zaterdag alle Nederlanders op Oekraïne te verlaten. Ook het meeste personeel van de Nederlandse ambassade in Kiev zal het land verlaten, aldus een verklaring van minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

47 minuten geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

1 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

2 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

4 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.

4 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

4 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

5 uur geleden