Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Canada gaat elf soorten aanvalsgeweren verbieden'

'Canada gaat elf soorten aanvalsgeweren verbieden'

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada gaat elf categorieën aanvalsgeweren verbieden. Dat zeggen medewerkers van de regering. Het gaat om wapens die vaak worden gebruikt bij schietpartijen.

Premier Justin Trudeau maakt al langer een punt van het aanpakken van vuurwapenbezit. De afgelopen tijd is er een stijging van het aantal misdrijven waarbij vuurwapens worden gebruikt in Canada. Zeker 125.000 wapens in Canada worden illegaal door de nieuwe wet.

Volgens de regeringsmedewerkers wordt al maanden aan de wet gewerkt. Het aanstaande verbod houdt volgens hen geen verband met de recente schietpartij in de provincie Nova Scotia waarbij 22 mensen omkwamen.

"Er is geen noodzaak in Canada voor wapens die zijn ontwikkeld om zo snel mogelijk zoveel mogelijk mensen te doden", aldus Trudeau donderdag. "We zijn al lang bezig met het controleren van wapenbezit en het verbieden van militaire wapens."

Meer uit Buitenland

Internationaal verbod op kwik in tandvullingen

GENÈVE (ANP) - De landen die zijn aangesloten bij een internationaal verdrag rond kwik, zijn overeengekomen om dat metaal in tandvullingen te verbieden. Het gebruik van het vervuilende en giftige metaal wordt geleidelijk verminderd en zou rond 2034 niet meer gebruikt moeten worden.

43 minuten geleden
Rechters Brazilië bevestigen celstraf oud-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.

3 uur geleden
Medeontdekker DNA-structuur, James Watson, overleden

WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).

4 uur geleden
Turkije: arrestatiebevelen tegen Israëliërs, onder wie Netanyahu

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.

5 uur geleden
VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

7 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

8 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

10 uur geleden