Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada betaalt bijna 1 miljard euro aan inheemse gemeenschap

Canada betaalt bijna 1 miljard euro aan inheemse gemeenschap

OTTAWA (ANP) - De Canadese regering betaalt een schadevergoeding van 1,3 miljard Canadese dollar (omgerekend zo'n 960 miljoen euro) aan de Siksika, een inheemse gemeenschap in het land, melden Canadese media. Aan het begin van de twintigste eeuw nam de regering een groot deel van hun territorium in. Het gaat om een van de grootste schadevergoedingen ooit voor de onteigening van grondgebied.

"We zijn hier samengekomen om een fout uit het verleden recht te zetten", zei de Canadese premier Justin Trudeau tijdens een ondertekeningsceremonie. "We zijn samengekomen om onszelf een kans te geven om het vertrouwen in elkaar te herstellen", aldus de premier. Trudeau en het hoofd van de Siksika, Ouray Crowfoot, ondertekenden de regeling allebei tijdens de ceremonie.

In 1877 werd een verdrag ondertekend, waarin het grondgebied in het westen van Canada aan de Siksika werd toegekend. Desondanks nam de Canadese regering in 1910 bijna de helft van het land van de gemeenschap in. Het grondgebied werd vervolgens verkocht aan mensen die zich in het gebied wilden vestigen.

"Ik kan het verleden niet compenseren met deze regeling, maar ik hoop toch dat het kan leiden tot een betere toekomst voor deze en volgende generaties", zei Mark Miller, de minister die verantwoordelijk is voor de banden met de inheemse bevolking van Canada tijdens de ceremonie.

Bij het ondertekenen zei Crowfoot dat hoewel de schadevergoeding het onrecht uit het verleden niet goed maakt, deze wel een verschil kan maken in het leven van de mensen uit de Siksika-gemeenschap.

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

8 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

12 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

14 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

14 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

16 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

17 uur geleden