Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada betaalt bijna 1 miljard euro aan inheemse gemeenschap

Canada betaalt bijna 1 miljard euro aan inheemse gemeenschap

OTTAWA (ANP) - De Canadese regering betaalt een schadevergoeding van 1,3 miljard Canadese dollar (omgerekend zo'n 960 miljoen euro) aan de Siksika, een inheemse gemeenschap in het land, melden Canadese media. Aan het begin van de twintigste eeuw nam de regering een groot deel van hun territorium in. Het gaat om een van de grootste schadevergoedingen ooit voor de onteigening van grondgebied.

"We zijn hier samengekomen om een fout uit het verleden recht te zetten", zei de Canadese premier Justin Trudeau tijdens een ondertekeningsceremonie. "We zijn samengekomen om onszelf een kans te geven om het vertrouwen in elkaar te herstellen", aldus de premier. Trudeau en het hoofd van de Siksika, Ouray Crowfoot, ondertekenden de regeling allebei tijdens de ceremonie.

In 1877 werd een verdrag ondertekend, waarin het grondgebied in het westen van Canada aan de Siksika werd toegekend. Desondanks nam de Canadese regering in 1910 bijna de helft van het land van de gemeenschap in. Het grondgebied werd vervolgens verkocht aan mensen die zich in het gebied wilden vestigen.

"Ik kan het verleden niet compenseren met deze regeling, maar ik hoop toch dat het kan leiden tot een betere toekomst voor deze en volgende generaties", zei Mark Miller, de minister die verantwoordelijk is voor de banden met de inheemse bevolking van Canada tijdens de ceremonie.

Bij het ondertekenen zei Crowfoot dat hoewel de schadevergoeding het onrecht uit het verleden niet goed maakt, deze wel een verschil kan maken in het leven van de mensen uit de Siksika-gemeenschap.

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

4 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

5 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

5 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

7 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

8 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

8 uur geleden