Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campings worden steeds populairder in meivakantie, ziet ABN AMRO

Campings worden steeds populairder in meivakantie, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Mensen brengen de meivakantie steeds vaker door op een Nederlandse camping, meldt ABN AMRO. Het aantal overnachtingen tijdens de meivakantie is in 2023 gestegen naar ruim 6000, dat is 80 procent meer dan vier jaar eerder. De bank verwacht dit jaar een verdubbeling vergeleken met 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie.

Veel Nederlanders vierden tijdens corona vakantie in eigen land, melden de onderzoekers op basis van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Sindsdien weten campings volgens de onderzoekers steeds meer Nederlanders aan te trekken. De hoge prijzen van vakanties zorgen er ook voor dat mensen in het voorjaar liever gaan kamperen, stelt ABN AMRO.

Verder focussen campings zich meer op luxe en natuur en de onderzoekers denken dat dit de campings nog populairder maakt onder Nederlanders. Ook mensen uit het buitenland komen volgens de bank vaker naar een Nederlandse camping.

Gunstige periode

De geboekte vakanties zijn deze meivakantie langer dan vorig jaar, ziet ABN AMRO. Gezinnen zouden langer kamperen omdat veel scholen de meivakantie combineren met Hemelvaartsdag. De groei tijdens de meivakantie is groter dan de stijging over het hele jaar. De afgelopen vier jaar groeide het aantal overnachtingen met 30 procent.

De populariteit van campings tijdens de meivakantie lijkt niet ten koste te gaan van andere vakantieplekken, melden de onderzoekers verder. Tussen 2019 en 2023 is het aantal overnachtingen in hotels met 16 procent gegroeid en in vakantieparken met 17 procent.

Meer uit Financieel

Rechter schort deel staking sjorders in haven Rotterdam op

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de staking van sjorders in de haven van Rotterdam deels opgeschort. Het bedrijfsleven in de haven eiste in een kort geding zaterdag tegen vakbond FNV dat de werkonderbreking werd beëindigd of beperkt. Zondagochtend moeten FNV en sjorbedrijven ILS en Matrans weer om tafel gaan om te proberen dichter bij een cao-akkoord te komen.

7 uur geleden
Havenbedrijf wil helpen bij tussenoplossing rond sjordersstaking

ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam is bereid te helpen bij het vinden van een tussenoplossing voor de problemen in de haven van Rotterdam door de staking van sjorders. Dit zegt topman Boudewijn Siemons van het havenbedrijf tijdens het kort geding over de werkonderbreking.

8 uur geleden
Advocaat FNV: levens niet bedreigd om medicijntekort door staking

ROTTERDAM (ANP) - FNV zal geen mensenlevens in gevaar brengen door de staking van sjorders in de haven van Rotterdam, die woensdag begon. Dit stelt een advocaat van FNV in het kort geding dat het bedrijfsleven in de haven tegen de vakbond heeft aangespannen.

8 uur geleden
Ruim 300 mensen aangehouden bij actie in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de spoorbezetting in en rondom de Rotterdamse haven zaterdag zijn ruim driehonderd actievoerders aangehouden, meldt de politie. Die zegt verder dat er vernielingen zijn aangericht en dat een agent gewond is geraakt.

8 uur geleden
Bedrijfsleven vreest lege fruitschappen bij lange sjordersstaking

ROTTERDAM (ANP) - Het bedrijfsleven in de Rotterdamse haven vreest voor lege schappen in Nederlandse supermarkten als de staking van sjorders lang blijft duren. Het gaat bijvoorbeeld om fruit. Dit zeggen vertegenwoordigers van het bedrijfsleven in de Rotterdamse haven tijdens het kort geding over het beëindigen van de werkonderbreking, die woensdag begon.

9 uur geleden
Spoor bij haven Rotterdam weer vrij, treinverkeer weer opgestart

ROTTERDAM (ANP) - Het spoor bij de haven van Rotterdam is weer vrij, na een bezetting zaterdag door activisten. Dat meldt een woordvoerster van de politie. Volgens ProRail is het treinverkeer om 15.30 uur weer opgestart.

12 uur geleden
Spooracties Rotterdam hebben volgens havenbedrijf beperkte impact

ROTTERDAM (ANP) - De acties op het spoor van de organisatie Geef Tegengas hebben vooralsnog beperkte impact, zegt een woordvoerder van het havenbedrijf. Volgens hem ligt alleen het treinverkeer stil, waardoor tientallen goederentreinen niet kunnen rijden.

14 uur geleden