Campings worden steeds populairder in meivakantie, ziet ABN AMRO
AMSTERDAM (ANP) - Mensen brengen de meivakantie steeds vaker door op een Nederlandse camping, meldt ABN AMRO. Het aantal overnachtingen tijdens de meivakantie is in 2023 gestegen naar ruim 6000, dat is 80 procent meer dan vier jaar eerder. De bank verwacht dit jaar een verdubbeling vergeleken met 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie.
Veel Nederlanders vierden tijdens corona vakantie in eigen land, melden de onderzoekers op basis van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Sindsdien weten campings volgens de onderzoekers steeds meer Nederlanders aan te trekken. De hoge prijzen van vakanties zorgen er ook voor dat mensen in het voorjaar liever gaan kamperen, stelt ABN AMRO.
Verder focussen campings zich meer op luxe en natuur en de onderzoekers denken dat dit de campings nog populairder maakt onder Nederlanders. Ook mensen uit het buitenland komen volgens de bank vaker naar een Nederlandse camping.
Gunstige periode
De geboekte vakanties zijn deze meivakantie langer dan vorig jaar, ziet ABN AMRO. Gezinnen zouden langer kamperen omdat veel scholen de meivakantie combineren met Hemelvaartsdag. De groei tijdens de meivakantie is groter dan de stijging over het hele jaar. De afgelopen vier jaar groeide het aantal overnachtingen met 30 procent.
De populariteit van campings tijdens de meivakantie lijkt niet ten koste te gaan van andere vakantieplekken, melden de onderzoekers verder. Tussen 2019 en 2023 is het aantal overnachtingen in hotels met 16 procent gegroeid en in vakantieparken met 17 procent.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
21 minuten geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.
2 uur geleden