Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campinghouders willen niet wachten tot 1 juli

Campinghouders willen niet wachten tot 1 juli

AMERSFOORT (ANP) - Campinghouders snappen niet waarom zij hun bedrijf pas op 1 juli weer volledig mogen openen. Ze zijn "heel boos en heel erg teleurgesteld" en willen dat het kabinetsbesluit wordt teruggedraaid. Brancheorganisatie HISWA-RECRON eist donderdag in een brief aan het kabinet opheldering over het woensdag bekendgemaakte besluit.

De sanitaire voorzieningen op campings en vakantieparken moeten nog tot 1 juli gesloten blijven om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Dat betekent, aldus een woordvoerster van de brancheorganisatie, dat de campinghouders na Pasen en de meivakantie ook met de vrije dagen rond Hemelvaart en Pinksteren geen volledige bezetting zullen hebben. Ze mogen alleen gasten met een eigen douche en wc toelaten.

"Overal zijn openbare toiletten waar veel mensen gebruik van maken. Kijk maar naar Ikea en de tuincentra. Wij hebben veiligheidsprotocollen gemaakt die voorgelegd zijn aan de veiligheidsregio's en de betrokken ministeries. En nu krijgen we dit", meent HISWA-RECRON. "We willen overal over meedenken, maar dan moeten we wel weten wat het probleem is. De waarom-vraag zit ons ontzettend dwars."

Beledigd

De Stichting Vrije Recreatie (SVR), waarbij 1200 kleine campings zijn aangesloten, voelt zich beledigd door het besluit. "Impliciet zegt het kabinet dat campingeigenaars en kampeerders een groep vormen die een grotere vrijheid met de coronamaatregelen niet aankan." Volgens de SVR is het gebruik van sanitaire voorzieningen juist op kleine campings heel makkelijk te regelen. "De sector zit niet te wachten op een steunmaatregel, maar op kampeerders", aldus de "verbijsterde" SVR.

HISWA-RECRON dreigt nog niet met een gang naar de rechter, maar kan zich voorstellen dat regionale afdelingen zoals op de Veluwe, de meest bezochte toeristische bestemming van Nederland, dat wel doen. "Dit besluit kan voor hen de nekslag zijn."

Meer uit Binnenland

Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

1 uur geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een 29-jarige medewerker van een woonzorginstelling. De vrouw wordt ervan verdacht drie bewoners met opzet insuline te hebben gegeven, terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden. De vrouw wordt beschuldigd van poging tot moord, dan wel poging tot doodslag of het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel.

2 uur geleden
OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.

3 uur geleden
Zorgen over advocatuur in VS, betoging bij consulaat Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.

3 uur geleden
Hersenstichting: aantal mensen met hersenaandoening loopt op

DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.

4 uur geleden
Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

5 uur geleden
Studie: Parkinson vaker bij mannen, hoogopgeleiden en in noorden

UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.

7 uur geleden