Campinggast in Ulicoten slaat beveiliger bewusteloos
ULICOTEN (ANP) - Een gast op een camping in het dorp Ulicoten (Noord-Brabant) heeft vrijdag een 35-jarige beveiliger bewusteloos geslagen. Die had een groep aangesproken vanwege geluidsoverlast. Een 31-jarige verdachte is aangehouden, meldt de politie zaterdag.
Volgens de politie hield een groep campinggasten een feestje en veroorzaakten ze daarbij geluidsoverlast. De beveiliger sprak ze aan, maar ze leken niet van plan er iets aan te doen. Daarop schakelde de beveiliger de stroom uit. Een van de feestvierders gaf de man daarna een vuistslag in het gezicht.
De beveiliger viel bewusteloos op de grond en bloedde uit zijn neus en mond. Omstanders hebben de politie gebeld. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
4 uur geleden