Campagneteam Trump in hoger beroep in Pennsylvania
HARRISBURG (ANP) - Het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump gaat in hoger beroep om te voorkomen dat de staat Pennsylvania zijn Democratische uitdager Joe Biden tot winnaar van de verkiezingen in die staat uitroept. Volgens de medewerkers van Trump heeft een lagere rechtbank de eerdere zaak ten onrechte van de hand gewezen zonder uitgebreid naar de claims van de Trump-campagne te kijken.
De Trump-campagne stelt dat de president geen kans heeft gekregen om voldoende te procederen vanwege de "ernstige en goed onderbouwde claims" van verkiezingsfraude door de Democraten. Trump beweert vooralsnog zonder bewijs dat er ten onrechte tienduizenden briefstemmen met gebreken in Pennsylvania zijn meegeteld om Biden aan de overwinning te helpen.
Maandag is de deadline voor districten in Pennsylvania om hun uitslagen te overhandigen aan de minister van Binnenlandse Zaken van de staat, Kathy Boockvar. Naar verwachting zullen enkele die deadline niet halen. Boockvar heeft eerder kenbaar gemaakt dat zij de verkiezingsuitslag van haar staat deze week officieel wil bevestigen.
Een federale rechtbank oordeelde zaterdag dat de rechtszaak van de Trum-campagne juridisch rammelt en dat hij "niet de autoriteit heeft om het stemrecht van ook maar één persoon af te nemen, laat staan van miljoenen burgers". De Trump-campagne wilde een lijst aan aanklachten die eerder waren ingetrokken opnieuw indienen, maar ook daar zette de federale rechter een streep door.
De zaak in hoger beroep draai met name op die laatste weigering. Als Trump de zaak verliest, kan hij het hoger opzoeken bij het federaal Hooggerechtshof.
Meer uit Buitenland
NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
49 minuten geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
2 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
10 uur geleden