Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

DES MOINES (ANP/BLOOMBERG) - Het campagneteam van de Amerikaanse senator Bernie Sanders 'vervangt' hem in de verkiezingsstrijd in de staat Iowa met muziek. In zijn eigen staat Vermont wordt op ijsjes getrakteerd onder de aanhang. De senator uit Vermont moet aanwezig zijn in de Senaat tijdens het proces tegen de Republikeinse president Trump die Democraten van machtsmisbruik beschuldigen.

In Iowa treden de hipsterbands Vampire Weekend en Bon Iver op tijdens bijeenkomsten van de aanhang van Sanders, zo blijkt uit verkiezingsposters die er zijn verschenen. Het worden 'caucus concerten' genoemd. Caucus is de naam voor politieke bijeenkomsten waar partijgenoten samenkomen om over verkiezingskandidaten te debatteren en te stemmen. Sanders poogt weer presidentskandidaat te worden voor de Democratische Partij.

In de staat die Sanders' thuisbasis vormt, Vermont, worden de bijeenkomsten aantrekkelijker gemaakt met ijsjes van de firma Ben & Jerry's die ook uit Vermont komt. De oprichters Ben Cohen en Jerry Greenfield zullen zelf 'ice cream socials' voor de kiezers organiseren. Ben & Jerry's is sinds 2001 een dochteronderneming van Unilever.

Meer uit Buitenland

Kallas: kans op apart Europees leger nihil

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

24 minuten geleden
EU-buitenlandchef tegen Iran: sancties om onderdrukking mensen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.

57 minuten geleden
Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

2 uur geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

3 uur geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

4 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.

6 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

8 uur geleden