Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

DES MOINES (ANP/BLOOMBERG) - Het campagneteam van de Amerikaanse senator Bernie Sanders 'vervangt' hem in de verkiezingsstrijd in de staat Iowa met muziek. In zijn eigen staat Vermont wordt op ijsjes getrakteerd onder de aanhang. De senator uit Vermont moet aanwezig zijn in de Senaat tijdens het proces tegen de Republikeinse president Trump die Democraten van machtsmisbruik beschuldigen.

In Iowa treden de hipsterbands Vampire Weekend en Bon Iver op tijdens bijeenkomsten van de aanhang van Sanders, zo blijkt uit verkiezingsposters die er zijn verschenen. Het worden 'caucus concerten' genoemd. Caucus is de naam voor politieke bijeenkomsten waar partijgenoten samenkomen om over verkiezingskandidaten te debatteren en te stemmen. Sanders poogt weer presidentskandidaat te worden voor de Democratische Partij.

In de staat die Sanders' thuisbasis vormt, Vermont, worden de bijeenkomsten aantrekkelijker gemaakt met ijsjes van de firma Ben & Jerry's die ook uit Vermont komt. De oprichters Ben Cohen en Jerry Greenfield zullen zelf 'ice cream socials' voor de kiezers organiseren. Ben & Jerry's is sinds 2001 een dochteronderneming van Unilever.

Meer uit Buitenland

Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

1 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

6 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

6 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

7 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

7 uur geleden