Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

DES MOINES (ANP/BLOOMBERG) - Het campagneteam van de Amerikaanse senator Bernie Sanders 'vervangt' hem in de verkiezingsstrijd in de staat Iowa met muziek. In zijn eigen staat Vermont wordt op ijsjes getrakteerd onder de aanhang. De senator uit Vermont moet aanwezig zijn in de Senaat tijdens het proces tegen de Republikeinse president Trump die Democraten van machtsmisbruik beschuldigen.

In Iowa treden de hipsterbands Vampire Weekend en Bon Iver op tijdens bijeenkomsten van de aanhang van Sanders, zo blijkt uit verkiezingsposters die er zijn verschenen. Het worden 'caucus concerten' genoemd. Caucus is de naam voor politieke bijeenkomsten waar partijgenoten samenkomen om over verkiezingskandidaten te debatteren en te stemmen. Sanders poogt weer presidentskandidaat te worden voor de Democratische Partij.

In de staat die Sanders' thuisbasis vormt, Vermont, worden de bijeenkomsten aantrekkelijker gemaakt met ijsjes van de firma Ben & Jerry's die ook uit Vermont komt. De oprichters Ben Cohen en Jerry Greenfield zullen zelf 'ice cream socials' voor de kiezers organiseren. Ben & Jerry's is sinds 2001 een dochteronderneming van Unilever.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

16 minuten geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

20 minuten geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

1 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

2 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

3 uur geleden