Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

Campagneteam senator Sanders vervangt hem met ijs en muziek

DES MOINES (ANP/BLOOMBERG) - Het campagneteam van de Amerikaanse senator Bernie Sanders 'vervangt' hem in de verkiezingsstrijd in de staat Iowa met muziek. In zijn eigen staat Vermont wordt op ijsjes getrakteerd onder de aanhang. De senator uit Vermont moet aanwezig zijn in de Senaat tijdens het proces tegen de Republikeinse president Trump die Democraten van machtsmisbruik beschuldigen.

In Iowa treden de hipsterbands Vampire Weekend en Bon Iver op tijdens bijeenkomsten van de aanhang van Sanders, zo blijkt uit verkiezingsposters die er zijn verschenen. Het worden 'caucus concerten' genoemd. Caucus is de naam voor politieke bijeenkomsten waar partijgenoten samenkomen om over verkiezingskandidaten te debatteren en te stemmen. Sanders poogt weer presidentskandidaat te worden voor de Democratische Partij.

In de staat die Sanders' thuisbasis vormt, Vermont, worden de bijeenkomsten aantrekkelijker gemaakt met ijsjes van de firma Ben & Jerry's die ook uit Vermont komt. De oprichters Ben Cohen en Jerry Greenfield zullen zelf 'ice cream socials' voor de kiezers organiseren. Ben & Jerry's is sinds 2001 een dochteronderneming van Unilever.

Meer uit Buitenland

FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

19 minuten geleden
Politie sluit terrorisme uit na dodelijke busbrand Zwitserland

KERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.

21 minuten geleden
Drones neergekomen bij vliegveld Dubai, meerdere gewonden

DUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.

36 minuten geleden
België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

1 uur geleden
Zoon Iraanse president: Khamenei veilig en wel ondanks geruchten

TEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.

1 uur geleden
Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

3 uur geleden
Noord-Korea 'respecteert' keuze Iran voor nieuwe hoogste leider

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.

3 uur geleden