Campagneteam Biden kleineert rivaal Buttigieg in reclame
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het campagneteam van de voormalige Amerikaanse vicepresident Joe Biden maakt in een nieuw campagnespotje diens populaire partijgenoot Pete Buttigieg belachelijk. In het filmpje worden de grote nationale en internationale vraagstukken waar Biden zich als rechterhand van president Barack Obama mee bezighield afgezet tegen lokale kwesties waar 'Mayor Pete' zich mee bezighield toen hij burgemeester was van South Bend (Indiana).
De stad heeft met iets meer dan 100.000 inwoners ongeveer de omvang van Ede. Nu Buttigieg in Ohio de eerste voorverkiezing heeft gewonnen, richten rivalen binnen de Democratische Partij hun pijlen steeds meer op hem. Zijn gebrek aan ervaring is een veelgehoord kritiekpunt. Volgens critici is hij niet klaar voor het presidentschap.
In de spot plaatst team-Biden bijvoorbeeld diens werk aan Obama's ziektekostenverzekering tegenover Buttigiegs inzet voor decoratieve verlichting onder de bruggen van zijn stadje. Terwijl Biden zich inzette voor de nucleaire deal met Iran, was Buttigieg bezig met het versoepelen van regels voor scanners van gechipte dieren, aldus de video.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Alle bewindspersonen van het nieuwe kabinet zijn beëdigd ten overstaan van koning Willem-Alexander. Inclusief premier Rob Jetten zitten achttien ministers en tien staatssecretarissen in het kabinet. De ministers die ook al in het kabinet-Schoof zaten, hoefden niet opnieuw een eed of belofte af te leggen, de staatssecretarissen wel.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandag de koninklijke besluiten ondertekend om de bewindslieden van het kabinet-Schoof hun ontslag te verlenen. Premier Rob Jetten zette zijn handtekening er daarna ook onder, om de ministeriële verantwoordelijkheid duidelijk te maken. Dat houdt onder meer in dat hij verantwoordelijk is voor het handelen van de koning.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten is bij Paleis Huis ten Bosch in Den Haag aangekomen voor zijn beëdiging als minister-president door koning Willem-Alexander. De eerste D66-premier van het land gaat samen met de rest van zijn aankomende kabinet van D66, VVD en CDA bij de koning langs.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
2 dagen geleden