Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagnemanager Trump getuigt maandag bij hoorzittingen Capitool

Campagnemanager Trump getuigt maandag bij hoorzittingen Capitool

WASHINGTON (ANP) - De man die tijdens de presidentsverkiezingen van 2020 de campagne van Donald Trump leidde, zal maandag getuigen tijdens de tweede dag van de publieke hoorzittingen over de bestorming van het Capitool op 6 januari vorig jaar. Dat meldt de parlementaire commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die de rellen onderzoekt.

Het is onbekend of de campagnemanager, William Stepien, uit vrije wil komt getuigen of een dagvaarding heeft gekregen. Hij is op dit moment actief als adviseur van Harriet Hageman, een door Trump gesteunde kandidaat die de zittende afgevaardigde van de staat Wyoming, de Republikein Liz Cheney, uitdaagt bij de voorverkiezingen in die staat op 16 augustus. Cheney is vicevoorzitter van de parlementaire commissie die de rellen onderzoekt.

Naast Stepien getuigen maandag onder meer een journalist van Fox News die ontslagen werd nadat hij de werkelijke uitslag van de verkiezingen in 2020 had gemeld en bestuurders uit de staten Pennsylvania en Georgia. Beide staten gingen in 2020 naar Joe Biden. Trump claimde echter dat hij beide staten gewonnen had en zou druk hebben uitgeoefend op ambtenaren in beide staten om de uitslagen te veranderen.

Donderdag vond de eerste publieke hoorzitting van de parlementaire commissie plaats. Die werd door de meeste nieuwszenders in de VS live uitgezonden, alleen Fox News besloot de reguliere programmering aan te houden. Na maandag volgen naar verwachting nog vier hoorzittingen.

Meer uit Buitenland

Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

1 uur geleden
Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

5 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

7 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

15 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

21 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

21 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

22 uur geleden