Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagnemanager Trump getuigt maandag bij hoorzittingen Capitool

Campagnemanager Trump getuigt maandag bij hoorzittingen Capitool

WASHINGTON (ANP) - De man die tijdens de presidentsverkiezingen van 2020 de campagne van Donald Trump leidde, zal maandag getuigen tijdens de tweede dag van de publieke hoorzittingen over de bestorming van het Capitool op 6 januari vorig jaar. Dat meldt de parlementaire commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die de rellen onderzoekt.

Het is onbekend of de campagnemanager, William Stepien, uit vrije wil komt getuigen of een dagvaarding heeft gekregen. Hij is op dit moment actief als adviseur van Harriet Hageman, een door Trump gesteunde kandidaat die de zittende afgevaardigde van de staat Wyoming, de Republikein Liz Cheney, uitdaagt bij de voorverkiezingen in die staat op 16 augustus. Cheney is vicevoorzitter van de parlementaire commissie die de rellen onderzoekt.

Naast Stepien getuigen maandag onder meer een journalist van Fox News die ontslagen werd nadat hij de werkelijke uitslag van de verkiezingen in 2020 had gemeld en bestuurders uit de staten Pennsylvania en Georgia. Beide staten gingen in 2020 naar Joe Biden. Trump claimde echter dat hij beide staten gewonnen had en zou druk hebben uitgeoefend op ambtenaren in beide staten om de uitslagen te veranderen.

Donderdag vond de eerste publieke hoorzitting van de parlementaire commissie plaats. Die werd door de meeste nieuwszenders in de VS live uitgezonden, alleen Fox News besloot de reguliere programmering aan te houden. Na maandag volgen naar verwachting nog vier hoorzittingen.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

50 minuten geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

1 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

2 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

2 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

3 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

3 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

4 uur geleden