Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagne wijst op gevaar negeren rode kruisen

Campagne wijst op gevaar negeren rode kruisen

DEN HAAG (ANP) - Voor het negeren van rode kruisen boven de snelweg zijn dit jaar al ruim twee keer zoveel boetes uitgeschreven als in 2018. Het totaalaantal boetes dat de politie en Rijkswaterstaat hiervoor opleggen komt dit jaar naar verwachting ruim boven de 10.000 uit.

Politie, ANWB, ambulancediensten, bergers, wegwerkers en Rijkswaterstaat vragen deze week extra aandacht voor de gevaren van het negeren van rode kruisen. Dat gebeurt met de actie 'nietvoorniX', die minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) maandag heeft gelanceerd bij verzorgingsplaats Bospoort langs de A4 bij Leiderdorp. De slogan is onder meer te zien via social media en op borden boven de weg.

Zo'n 80 procent van de weggebruikers ziet andere verkeersdeelnemers soms of zelfs vaak op een rijstrook rijden die is afgekruist. Dat blijkt uit onderzoek van Kantar in opdracht van Rijkswaterstaat. Ruim een op de tien bestuurders (12 procent) zegt zelf wel eens onder een rood kruis te zijn doorgereden, al dan niet bewust.

De veiligheid van iedereen die zich op de weg bevindt is in gevaar als rode kruisen worden genegeerd, aldus Rijkswaterstaat.

Meer uit Binnenland

OM: man (33) in Dronten aangehouden om plannen terreuraanslag

DRONTEN (ANP) - De politie heeft op 28 november een 33-jarige man uit Syrië aangehouden die mogelijk plannen had om een terroristische aanslag te plegen. De man verbleef sinds afgelopen zomer in een azc in Dronten, daar is hij ook aangehouden, meldt het Openbaar Ministerie woensdag.

21 minuten geleden
Forse boete voor school om slechte beveiliging persoonsgegevens

DEN HAAG (ANP) - HAN University of Applied Sciences heeft van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) een boete gekregen van 175.000 euro voor het overtreden van de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). Dat meldt de AP.

1 uur geleden
Tubbergen betreurt dat inwoners zich niet genoeg gehoord voelden

TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.

3 uur geleden
Ombudsman: Tubbergen luisterde niet naar klachten over azc

DEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".

3 uur geleden
Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

8 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

9 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

9 uur geleden