Campagne over criminaliteit richt zich op medewerkers Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Werknemers op luchthaven Schiphol kunnen voortaan verdachte situaties melden bij Meld Misdaad Anoniem. Burgemeester Marianne Schuurmans van Haarlemmermeer trapte donderdag op de luchthaven een campagne af die bedoeld is om het bewustzijn én de meldingsbereidheid van medewerkers verder te vergroten.
Criminele partijen benaderen personeel op de luchthaven voor klussen. Ze proberen toegang te krijgen door medewerkers te vragen een deur open te laten of pakketjes te halen of te brengen. Personeel krijgt te maken met intimidatie, chantage en bedreiging, waarschuwt de campagne.
"Alerte en bewuste medewerkers, die bereid zijn om onregelmatigheden te melden: dát draagt bij aan een effectieve aanpak van ondermijnende criminaliteit op Schiphol", aldus Schuurmans bij de start van de campagne. "Het is belangrijk dat mensen weten dat signalen of vermoedens van ondermijning anoniem gemeld kunnen worden. Dat kan - vertrouwelijk - in de eigen organisatie of bij het Team Criminele Inlichtingen van de Koninklijke Marechaussee en nu ook bij Meld Misdaad Anoniem. Deze campagne geeft daar meer bekendheid aan en M is tegelijkertijd een extra meldpunt."
De M-campagne sluit aan op het beleid Sterke Luchthaven dat twee jaar geleden van start ging. Onder deze noemer werken publieke en private partijen samen aan diverse activiteiten om ondermijnende criminaliteit op en rond Schiphol tegen te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
16 uur geleden