Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagne over criminaliteit richt zich op medewerkers Schiphol

Campagne over criminaliteit richt zich op medewerkers Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Werknemers op luchthaven Schiphol kunnen voortaan verdachte situaties melden bij Meld Misdaad Anoniem. Burgemeester Marianne Schuurmans van Haarlemmermeer trapte donderdag op de luchthaven een campagne af die bedoeld is om het bewustzijn én de meldingsbereidheid van medewerkers verder te vergroten.

Criminele partijen benaderen personeel op de luchthaven voor klussen. Ze proberen toegang te krijgen door medewerkers te vragen een deur open te laten of pakketjes te halen of te brengen. Personeel krijgt te maken met intimidatie, chantage en bedreiging, waarschuwt de campagne.

"Alerte en bewuste medewerkers, die bereid zijn om onregelmatigheden te melden: dát draagt bij aan een effectieve aanpak van ondermijnende criminaliteit op Schiphol", aldus Schuurmans bij de start van de campagne. "Het is belangrijk dat mensen weten dat signalen of vermoedens van ondermijning anoniem gemeld kunnen worden. Dat kan - vertrouwelijk - in de eigen organisatie of bij het Team Criminele Inlichtingen van de Koninklijke Marechaussee en nu ook bij Meld Misdaad Anoniem. Deze campagne geeft daar meer bekendheid aan en M is tegelijkertijd een extra meldpunt."

De M-campagne sluit aan op het beleid Sterke Luchthaven dat twee jaar geleden van start ging. Onder deze noemer werken publieke en private partijen samen aan diverse activiteiten om ondermijnende criminaliteit op en rond Schiphol tegen te gaan.

Meer uit Binnenland

Zondag militair vliegtuig naar Oman om mensen terug te halen

DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

31 minuten geleden
Eichelsheim vindt dat defensie te lang was ingericht voor mannen

DEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.

57 minuten geleden
Premier Jetten bij Zelensky, ruzie met Orbán hoog op agenda

KYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in delen van het land

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.

2 uur geleden
Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

5 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

13 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

18 uur geleden