Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campagne met apen tegen racisme in Italiaans voetbal

Campagne met apen tegen racisme in Italiaans voetbal

ROME (ANP) - De hoogste Italiaanse voetbalcompetitie Serie A heeft maandag een nieuwe antiracismecampagne gelanceerd met drie schilderijen naast elkaar van apen. De beeltenissen zullen worden opgehangen bij de ingang van de stadions.

De schilderijen zijn gemaakt door de Italiaanse kunstenaar Simone Fugazzotto. Bijna al zijn werk omvat tekeningen van chimpansees. Hij zei dat hij het idee voor de schilderijen kreeg nadat de Senegalese verdediger Kalidou Koulibaly vorig seizoen doelwit was van racisme tijdens het duel met Internazionale.

"Waarom niet stoppen met het censureren van het woord aap in het voetbal, maar het concept omdraaien en in plaats daarvan zeggen dat we uiteindelijk allemaal apen zijn? Het belangrijkste is om een ​​concept van gelijkheid en broederschap te krijgen", aldus de kunstenaar.

Het Italiaanse voetbal heeft al lange tijd te maken met racisme.

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

56 minuten geleden
Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

1 uur geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

3 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

18 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

18 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

19 uur geleden