Campagne Biden leverde interviewvragen aan, presentator opgestapt
PHILADELPHIA (ANP) - Een Amerikaanse radiopresentator is opgestapt na een interview met president Joe Biden. Andrea Lawful-Sanders stelde de 81-jarige politicus vragen die waren aangeleverd door zijn eigen campagneteam. Haar radiozender WURD uit Pennsylvania vond dat onacceptabel, berichten Amerikaanse media.
Lawful-Sanders interviewde Biden na zijn uiterst moeizaam verlopen debat tegen Donald Trump. Ze vertelde later dat vragen waren bedacht door het team van Biden. "Ze waren ter goedkeuring bij me aangeleverd. Ik heb ze goedgekeurd", zei ze tegen CNN.
Het campagneteam van Biden liet weten dat het niet ongebruikelijk is dat interviewkandidaten aangeven waar ze graag over willen praten. WURD oordeelde echter dat het vertrouwen van luisteraars was geschaad. Presentator Lawful-Sanders maakte later bekend dat ze haar ontslag heeft ingediend.
Een bron rond de campagne van Biden zei tegen CNN in de toekomst anders te werk te gaan. "We zullen voortaan afzien van het aanbevelen van vragen."
Meer uit Buitenland
GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
7 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
7 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
9 uur geleden