'Campagne Biden haalde in september 383 miljoen dollar op'
WASHINGTON (ANP) - De Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen Joe Biden haalde vorige maand een recordbedrag van maar liefst 383 miljoen dollar aan campagnegeld op. Campagnemanager Jen O'Malley Dillon zei op Twitter dat de campagne eind september over een oorlogskas van 432 miljoen dollar beschikte.
Daarmee brak de Biden-campagne het record dat in augustus nog werd neergezet. Toen haalde de Democratische uitdager van president Donald Trump maar liefst 365 miljoen dollar op. "Aan iedereen die de afgelopen maand een paar dollar heeft bijgedragen - dankjewel", schreef Biden op Twitter toen hij het bedrag aankondigde. "Ik voel me ongelooflijk vereerd."
Het campagneteam van president Trump heeft nog niet bekendgemaakt hoeveel het in september heeft opgehaald. In augustus haalde de Trump-campagne samen met het Republikeinse partijbestuur 210 miljoen dollar op.
Biden gaat al maanden aan de leiding in de peilingen, hoewel een gezamenlijke peiling van het Britse persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos in de cruciale staten een nek-aan-nekrace laten zien. Eind augustus hadden de Democraten 466 miljoen dollar beschikbaar om campagne te voeren. De Republikeinen hadden 325 miljoen dollar in de campagnekas.
De campagne van Biden begon eerder dit jaar met weinig geld nadat de oud-vicepresident de Democratische voorverkiezingen had gewonnen. De Trump-campagne, die al na de installatie van Trump als president in 2017 was begonnen met inzamelen, was aanvankelijk nog veel beter gefinancierd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen.
3 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
51 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
5 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
5 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
7 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
18 uur geleden