Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Campagne Biden haalde in september 383 miljoen dollar op'

'Campagne Biden haalde in september 383 miljoen dollar op'

WASHINGTON (ANP) - De Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen Joe Biden haalde vorige maand een recordbedrag van maar liefst 383 miljoen dollar aan campagnegeld op. Campagnemanager Jen O'Malley Dillon zei op Twitter dat de campagne eind september over een oorlogskas van 432 miljoen dollar beschikte.

Daarmee brak de Biden-campagne het record dat in augustus nog werd neergezet. Toen haalde de Democratische uitdager van president Donald Trump maar liefst 365 miljoen dollar op. "Aan iedereen die de afgelopen maand een paar dollar heeft bijgedragen - dankjewel", schreef Biden op Twitter toen hij het bedrag aankondigde. "Ik voel me ongelooflijk vereerd."

Het campagneteam van president Trump heeft nog niet bekendgemaakt hoeveel het in september heeft opgehaald. In augustus haalde de Trump-campagne samen met het Republikeinse partijbestuur 210 miljoen dollar op.

Biden gaat al maanden aan de leiding in de peilingen, hoewel een gezamenlijke peiling van het Britse persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos in de cruciale staten een nek-aan-nekrace laten zien. Eind augustus hadden de Democraten 466 miljoen dollar beschikbaar om campagne te voeren. De Republikeinen hadden 325 miljoen dollar in de campagnekas.

De campagne van Biden begon eerder dit jaar met weinig geld nadat de oud-vicepresident de Democratische voorverkiezingen had gewonnen. De Trump-campagne, die al na de installatie van Trump als president in 2017 was begonnen met inzamelen, was aanvankelijk nog veel beter gefinancierd.

Meer uit Buitenland

Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

51 minuten geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

52 minuten geleden
Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

7 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

8 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

9 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

10 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

11 uur geleden