'Campagne Biden haalde in september 383 miljoen dollar op'
WASHINGTON (ANP) - De Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen Joe Biden haalde vorige maand een recordbedrag van maar liefst 383 miljoen dollar aan campagnegeld op. Campagnemanager Jen O'Malley Dillon zei op Twitter dat de campagne eind september over een oorlogskas van 432 miljoen dollar beschikte.
Daarmee brak de Biden-campagne het record dat in augustus nog werd neergezet. Toen haalde de Democratische uitdager van president Donald Trump maar liefst 365 miljoen dollar op. "Aan iedereen die de afgelopen maand een paar dollar heeft bijgedragen - dankjewel", schreef Biden op Twitter toen hij het bedrag aankondigde. "Ik voel me ongelooflijk vereerd."
Het campagneteam van president Trump heeft nog niet bekendgemaakt hoeveel het in september heeft opgehaald. In augustus haalde de Trump-campagne samen met het Republikeinse partijbestuur 210 miljoen dollar op.
Biden gaat al maanden aan de leiding in de peilingen, hoewel een gezamenlijke peiling van het Britse persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos in de cruciale staten een nek-aan-nekrace laten zien. Eind augustus hadden de Democraten 466 miljoen dollar beschikbaar om campagne te voeren. De Republikeinen hadden 325 miljoen dollar in de campagnekas.
De campagne van Biden begon eerder dit jaar met weinig geld nadat de oud-vicepresident de Democratische voorverkiezingen had gewonnen. De Trump-campagne, die al na de installatie van Trump als president in 2017 was begonnen met inzamelen, was aanvankelijk nog veel beter gefinancierd.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
2 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
12 uur geleden