Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Camilla eert Elizabeth als 'eenzame vrouw' in een mannenwereld

Camilla eert Elizabeth als 'eenzame vrouw' in een mannenwereld

LONDEN (ANP) - De nieuwe koningin-gemalin Camilla van Groot-Brittannië heeft zondag koningin Elizabeth geëerd voor de eigen rol die ze speelde als "eenzame vrouw" in een wereld die werd gedomineerd door mannen. In haar eerste publieke commentaar na de dood van de Britse vorstin zei de vrouw van koning Charles dat het "zo moeilijk" moet zijn geweest voor de overleden monarch toen ze de troon als 25-jarige in 1952 besteeg.

De vooraf opgenomen boodschap op de BBC wordt later zondag uitgezonden, nog voor de nationale minuut stilte die om 20.00 uur plaatselijke tijd wordt gehouden vanwege het overlijden van Elizabeth. Ze maakt onderdeel uit van een tv-hommage aan de koningin.

"Ze maakt voor altijd deel uit van ons leven. Ik ben nu 75 en ik kan me niemand herinneren behalve The Queen die er was," zegt Camilla. "Het moet zo moeilijk voor haar zijn geweest om een ​​eenzame vrouw te zijn. Er waren geen vrouwelijke premiers of presidenten. Ze was de enige, dus ik denk dat ze haar eigen rol heeft gespeeld."

Camilla koestert warme herinneringen aan haar schoonmoeder. "Ze heeft van die prachtige blauwe ogen, die als ze lacht haar hele gezicht oplichten. Ik zal me haar glimlach altijd herinneren. Die glimlach is onvergetelijk."

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

33 minuten geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

2 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

2 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

2 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

4 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

4 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

5 uur geleden