Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Camilla eert Elizabeth als 'eenzame vrouw' in een mannenwereld

Camilla eert Elizabeth als 'eenzame vrouw' in een mannenwereld

LONDEN (ANP) - De nieuwe koningin-gemalin Camilla van Groot-Brittannië heeft zondag koningin Elizabeth geëerd voor de eigen rol die ze speelde als "eenzame vrouw" in een wereld die werd gedomineerd door mannen. In haar eerste publieke commentaar na de dood van de Britse vorstin zei de vrouw van koning Charles dat het "zo moeilijk" moet zijn geweest voor de overleden monarch toen ze de troon als 25-jarige in 1952 besteeg.

De vooraf opgenomen boodschap op de BBC wordt later zondag uitgezonden, nog voor de nationale minuut stilte die om 20.00 uur plaatselijke tijd wordt gehouden vanwege het overlijden van Elizabeth. Ze maakt onderdeel uit van een tv-hommage aan de koningin.

"Ze maakt voor altijd deel uit van ons leven. Ik ben nu 75 en ik kan me niemand herinneren behalve The Queen die er was," zegt Camilla. "Het moet zo moeilijk voor haar zijn geweest om een ​​eenzame vrouw te zijn. Er waren geen vrouwelijke premiers of presidenten. Ze was de enige, dus ik denk dat ze haar eigen rol heeft gespeeld."

Camilla koestert warme herinneringen aan haar schoonmoeder. "Ze heeft van die prachtige blauwe ogen, die als ze lacht haar hele gezicht oplichten. Ik zal me haar glimlach altijd herinneren. Die glimlach is onvergetelijk."

Meer uit Buitenland

Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

20 minuten geleden
VS nu officieel weg uit Wereldgezondheidsorganisatie (WHO)

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.

25 minuten geleden
Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.

27 minuten geleden
Frederiksen: eensgezindheid en sterke EU belangrijk

BRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.

29 minuten geleden
NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

1 uur geleden
Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

2 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

2 uur geleden