Camiel Eurlings aan de slag bij Bonaire International Airport
KRALENDIJK (ANP) - Voormalig minister en KLM-topman Camiel Eurlings keert terug in de luchtvaart. Vanaf 1 augustus treedt hij toe tot de raad van commissarissen van Bonaire International Airport, ook wel bekend als Flamingo Airport, meldt de Caribische luchthaven.
Eurlings werd gekozen uit meer dan zestig geïnteresseerden, stelt de luchthaven, die blij zegt te zijn dat Eurlings aantreedt en zijn ervaring en kunde op het gebied van luchtvaart en bestuur meeneemt. Met de benoeming van Eurlings bestaat de raad van commissarissen straks uit drie leden, waaronder ook voormalig Arubaans politicus Angel Bermudez en voorzitter Marco van de Kreeke, voormalig directeur van de luchthaven van Groningen.
Eurlings was tussen 2007 en 2010 minister van Verkeer en Waterstaat. Daarna ging hij aan de slag als bestuurder bij KLM. In 2013 werd hij topman van de luchtmaatschappij, maar kwam vervolgens zwaar onder vuur te liggen en werd in oktober 2014 aan de kant gezet door KLM. Hij legde toen per direct zijn functie neer.
Eurlings kwam in 2015 wederom in opspraak nadat hij zijn toenmalige vriendin had mishandeld. Pas tweeënhalf jaar later, eind 2017, bood hij zijn excuses daarvoor aan. Ten tijde van zijn excuses was Eurlings lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Het IOC bestempelde de kwestie als privézaak waardoor Eurlings kon aanblijven, maar hij stapte begin 2018, enkele weken na het maken van de excuses, vanwege aanhoudende kritiek alsnog op.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
9 uur geleden