Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cameratoezicht op Amsterdams plein waar beeld Anne Frank staat

Cameratoezicht op Amsterdams plein waar beeld Anne Frank staat

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft woensdag besloten cameratoezicht in te stellen op en rond het Merwedeplein, waar een beeld van Anne Frank staat. "Eerder dit jaar is het Anne Frank-beeld twee keer beklad en gebleken is dat de impact daarvan nog steeds actueel is", aldus de burgemeester over de motivering voor het cameratoezicht.

"De bekladding heeft geleid tot gevoelens van onveiligheid. Een nieuwe bekladding kan niet worden uitgesloten", schrijft de burgemeester in het gemeenteblad. Het cameratoezicht blijft er tot en met 1 januari.

Het beeld werd begin juli en begin augustus beklad met rode verf. De laatste bekladding was op 4 augustus, precies tachtig jaar nadat Anne Frank werd gearresteerd door de Duitse bezetter. Er werden toen ook andere beelden in Amsterdam-Zuid beklad met verf, waaronder een beeld van Mahatma Gandhi en het verzetsmonument op de Apollolaan.

Meer uit Binnenland

Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

2 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

9 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

9 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

11 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

23 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden