Cameraploeg PowNed belaagd bij Rotterdamse school
ROTTERDAM (ANP) - Een cameraploeg van PowNed is donderdag tijdens opnames bij het Emmauscollege in Rotterdam belaagd door een leerling. De cameraman raakte daarbij lichtgewond, zegt omroepbaas Dominique Weesie.
De ploeg was naar de school gegaan om een item te draaien over de docent die bedreigd werd omdat hij een spotprent in een van de klaslokalen had opgehangen. De jongen wilde niet gefilmd worden en besloot daarom de verslaggevers aan te vallen.
Eerst gaf hij de cameraman na wat geduw een klap in het gezicht en later probeerde hij ook te schoppen. De verslaggever stak daarbij zijn hand uit om de schop af te weren. Het slachtoffer liep daarbij kneuzingen in zijn hand op, zo bleek na een bezoek in het ziekenhuis. Op verzoek van de politie en de vader van de jongen gaat PowNed aangifte doen.
Zorgen
Dominique Weesie zegt zich zorgen te maken over hoe er met de pers om wordt gegaan. Zijn verslaggevers werden al vaker belaagd. "Het wordt een stuk ruwer op straat. Het is de laatste tijd schering en inslag", zegt hij. De omroepbaas zet zelfs al meerdere keren per maand beveiligers in.
Ook Thomas Bruning, algemeen secretaris van de Nederlandse Vereniging van Journalisten, is geschrokken. "Dieptriest, dit. Deze scholieren hebben veel te leren. Les 1: van de pers blijf je af", schrijft hij op Twitter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Het gaat om een 49-jarige man. Hij wordt later op de dag verhoord, laat de politie weten. Volgens een woordvoerster is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
14 uur geleden