Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Camel-producent enige grote speler die meer sigaretten levert

Camel-producent enige grote speler die meer sigaretten levert

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Japan Tobacco International (JTI) leverde vorig jaar als enige van de drie grote tabaksfabrikanten meer gewone sigaretten. De maker van Winston- en Camel-sigaretten produceerde en verscheepte in 2023 meer dan 531 miljard gewone sigaretten.

Dat is een toename van 2,3 procent ten opzichte van 2022. Bij Marlboro-maker Philips Morris International was juist sprake van een daling van 1,3 procent bij de sigarettenlevering. British American Tobacco (BAT), van de merken Pall Mall en Lucky Strike, zag de productie en verzending van sigaretten met 8,2 procent dalen.

Philip Morris en BAT investeren meer in onderzoek naar en marketing van alternatieve rookproducten. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om e-sigaretten, verhitte-tabaksproducten en de in Nederland verboden nicotinezakjes, ook wel snus genoemd. Het in Genève gevestigde JTI daarentegen, richt zich juist op het vergroten van het marktaandeel en de productie van traditionele sigaretten. JTI biedt ook wel alternatieven aan, die het zelf "producten met verminderd risico" noemt, maar in mindere mate dan de concurrenten.

Er zijn nog steeds meer dan 1 miljard sigarettenrokers in de wereld, maar dat aantal neemt af, met name in landen waar overheden mensen willen ontmoedigen om sigaretten te roken.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

6 uur geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

7 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

9 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

10 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

10 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

11 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

11 uur geleden