Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Camel-producent enige grote speler die meer sigaretten levert

Camel-producent enige grote speler die meer sigaretten levert

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Japan Tobacco International (JTI) leverde vorig jaar als enige van de drie grote tabaksfabrikanten meer gewone sigaretten. De maker van Winston- en Camel-sigaretten produceerde en verscheepte in 2023 meer dan 531 miljard gewone sigaretten.

Dat is een toename van 2,3 procent ten opzichte van 2022. Bij Marlboro-maker Philips Morris International was juist sprake van een daling van 1,3 procent bij de sigarettenlevering. British American Tobacco (BAT), van de merken Pall Mall en Lucky Strike, zag de productie en verzending van sigaretten met 8,2 procent dalen.

Philip Morris en BAT investeren meer in onderzoek naar en marketing van alternatieve rookproducten. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om e-sigaretten, verhitte-tabaksproducten en de in Nederland verboden nicotinezakjes, ook wel snus genoemd. Het in Genève gevestigde JTI daarentegen, richt zich juist op het vergroten van het marktaandeel en de productie van traditionele sigaretten. JTI biedt ook wel alternatieven aan, die het zelf "producten met verminderd risico" noemt, maar in mindere mate dan de concurrenten.

Er zijn nog steeds meer dan 1 miljard sigarettenrokers in de wereld, maar dat aantal neemt af, met name in landen waar overheden mensen willen ontmoedigen om sigaretten te roken.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

5 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

6 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

7 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

9 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

11 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

22 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

23 uur geleden