Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur voor tweede keer naar halve finale KNVB-beker

Cambuur voor tweede keer naar halve finale KNVB-beker

LEEUWARDEN (ANP) - Eerstedivisionist Cambuur heeft zich geplaatst voor de halve finale van de KNVB-beker. De Friezen waren op eigen veld met 3-1 te sterk voor Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie. Cambuur is de nummer 8 van de eerste divisie.

Milan Smit was twee keer trefzeker voor de thuisploeg. Hij opende in de 35e minuut de score en bepaalde vlak voor tijd uit een penalty de eindstand. De Algerijn Anis Hadj-Moussa had 10 minuten voor tijd gelijkgemaakt voor Vitesse en Fedde de Jong nam kort daarna de 2-1 voor zijn rekening.

De Jong was de aangever bij de 1-0 van Smit, die de bal met links in de verre hoek plaatste. Die tussenstand bleef lang staan in Leeuwarden, maar in de 79e minuut maakte Hadj-Moussa gelijk met een schot, waar keeper Yannick van Osch zich op verkeek.

Penalty

De Jong was kort daarna zelf trefzeker, na goed voorbereidend werk van Thomas Poll. Kort daarna viel de beslissing vanaf 11 meter. De penalty werd toegekend na een handsbal, die werd geconstateerd na het bekijken van de beelden door de VAR.

In het seizoen 2016/2017 reikte Cambuur ook tot de laatste vier van de KNVB-beker. Destijds was AZ in Alkmaar na penalty's te sterk. Dinsdag plaatste NEC zich al voor de halve eindstrijd van de beker door winst op ADO Den Haag. De andere duels in de kwartfinales gaan tussen Feyenoord en AZ en FC Groningen en Fortuna Sittard.

De loting voor de halve finales wordt zaterdagavond verricht. De bekerfinale is zondag 21 april in Rotterdam.

Meer uit Voetbal

Oud-Feyenoorder Trauner (34) kondigt afscheid als voetbalprof aan

DEN HAAG (ANP) - Verdediger Gernot Trauner (34) heeft zijn afscheid als professioneel voetballer aangekondigd. De Oostenrijker vertrok deze zomer na vijf jaar transfervrij bij Feyenoord en zat sindsdien zonder club.

5 minuten geleden
Trainer Bosz gunt Veerman transfer naar Dortmund

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."

11 uur geleden
Fortuna Sittard boekt nipte zege op SC Cambuur

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.

12 uur geleden
PSV verslaat Excelsior met klein verschil in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).

13 uur geleden
AZ vervolgt veelbelovende start van seizoen met zege in Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).

14 uur geleden
NEC laat Willem II na rust kansloos in Tilburg

TILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.

17 uur geleden
PSG neemt wereldkampioen Torres over van FC Barcelona

PARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.

23 uur geleden