Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur voor tweede keer naar halve finale KNVB-beker

Cambuur voor tweede keer naar halve finale KNVB-beker

LEEUWARDEN (ANP) - Eerstedivisionist Cambuur heeft zich geplaatst voor de halve finale van de KNVB-beker. De Friezen waren op eigen veld met 3-1 te sterk voor Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie. Cambuur is de nummer 8 van de eerste divisie.

Milan Smit was twee keer trefzeker voor de thuisploeg. Hij opende in de 35e minuut de score en bepaalde vlak voor tijd uit een penalty de eindstand. De Algerijn Anis Hadj-Moussa had 10 minuten voor tijd gelijkgemaakt voor Vitesse en Fedde de Jong nam kort daarna de 2-1 voor zijn rekening.

De Jong was de aangever bij de 1-0 van Smit, die de bal met links in de verre hoek plaatste. Die tussenstand bleef lang staan in Leeuwarden, maar in de 79e minuut maakte Hadj-Moussa gelijk met een schot, waar keeper Yannick van Osch zich op verkeek.

Penalty

De Jong was kort daarna zelf trefzeker, na goed voorbereidend werk van Thomas Poll. Kort daarna viel de beslissing vanaf 11 meter. De penalty werd toegekend na een handsbal, die werd geconstateerd na het bekijken van de beelden door de VAR.

In het seizoen 2016/2017 reikte Cambuur ook tot de laatste vier van de KNVB-beker. Destijds was AZ in Alkmaar na penalty's te sterk. Dinsdag plaatste NEC zich al voor de halve eindstrijd van de beker door winst op ADO Den Haag. De andere duels in de kwartfinales gaan tussen Feyenoord en AZ en FC Groningen en Fortuna Sittard.

De loting voor de halve finales wordt zaterdagavond verricht. De bekerfinale is zondag 21 april in Rotterdam.

Meer uit Voetbal

Kimmich hoopt dat WK bijdraagt aan positiviteit in Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Joshua Kimmich hoopt dat het WK voetbal kan bijdragen aan een positievere stemming in Duitsland. Dat zei de aanvoerder van het Duitse nationale elftal in een interview in de zondagseditie van de Duitse krant Bild. Met Duitsland speelt Kimmich zondagavond om 19.00 uur op het WK tegen Curaçao.

1 uur geleden
Turkije wijt nederlaag tegen Australië op WK aan gemiste kansen

VANCOUVER (ANP/DPA) - Bondscoach Vincenzo Montella wijt de verrassende nederlaag van Turkije tegen Australië (0-2) in het eerste WK-duel aan de vele gemiste kansen. "We creëerden zoveel, maar we konden niet scoren. Dat is voetbal. En zij verdedigden heel goed; het was moeilijk om in het strafschopgebied te komen. Ze scoorden uit de counter, wat hun beste wapen is", reageerde de Italiaanse trainer.

3 uur geleden
'Gespannen' Brazilië niet ontevreden met gelijkspel tegen Marokko

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetballers hadden veel last van "spanning en zenuwen" tijdens de eerste WK-wedstrijd tegen Marokko (1-1). "Dit was een zware wedstrijd, vooral in het begin. We speelden niet goed, maar dit is de eerste wedstrijd en we kunnen niet verwachten dat het team vanaf het begin perfect speelt", zei bondscoach Carlo Ancelotti tijdens zijn persconferentie.

4 uur geleden
Turkije keert met nederlaag tegen Australië terug op WK

VANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.

6 uur geleden
Schotland na kleine zege op Haïti aan kop in groep C op WK

BOSTON (ANP) - Schotland heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de leiding genomen in groep C. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won in Boston met 1-0 van Haïti, dat na 1974 voor de tweede keer aan het toernooi meedoet.

8 uur geleden
Bacuna denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen

HOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.

10 uur geleden
Advocaat wil met Curaçao ruimtes op veld benutten tegen Duitsers

HOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.

10 uur geleden