Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur voor tweede keer naar halve finale KNVB-beker

Cambuur voor tweede keer naar halve finale KNVB-beker

LEEUWARDEN (ANP) - Eerstedivisionist Cambuur heeft zich geplaatst voor de halve finale van de KNVB-beker. De Friezen waren op eigen veld met 3-1 te sterk voor Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie. Cambuur is de nummer 8 van de eerste divisie.

Milan Smit was twee keer trefzeker voor de thuisploeg. Hij opende in de 35e minuut de score en bepaalde vlak voor tijd uit een penalty de eindstand. De Algerijn Anis Hadj-Moussa had 10 minuten voor tijd gelijkgemaakt voor Vitesse en Fedde de Jong nam kort daarna de 2-1 voor zijn rekening.

De Jong was de aangever bij de 1-0 van Smit, die de bal met links in de verre hoek plaatste. Die tussenstand bleef lang staan in Leeuwarden, maar in de 79e minuut maakte Hadj-Moussa gelijk met een schot, waar keeper Yannick van Osch zich op verkeek.

Penalty

De Jong was kort daarna zelf trefzeker, na goed voorbereidend werk van Thomas Poll. Kort daarna viel de beslissing vanaf 11 meter. De penalty werd toegekend na een handsbal, die werd geconstateerd na het bekijken van de beelden door de VAR.

In het seizoen 2016/2017 reikte Cambuur ook tot de laatste vier van de KNVB-beker. Destijds was AZ in Alkmaar na penalty's te sterk. Dinsdag plaatste NEC zich al voor de halve eindstrijd van de beker door winst op ADO Den Haag. De andere duels in de kwartfinales gaan tussen Feyenoord en AZ en FC Groningen en Fortuna Sittard.

De loting voor de halve finales wordt zaterdagavond verricht. De bekerfinale is zondag 21 april in Rotterdam.

Meer uit Voetbal

Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

56 minuten geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

1 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

2 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

2 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

3 uur geleden
Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Verdediger Timber slaat ook tweede training Oranje over

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.

4 uur geleden