Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur teleurgesteld over besluit burgemeester tot weren uitfans

Cambuur teleurgesteld over besluit burgemeester tot weren uitfans

LEEUWARDEN (ANP) - Voetbalclub SC Cambuur heeft teleurgesteld gereageerd op het besluit van burgemeester Sybrand Buma van Leeuwarden de rest van het seizoen geen fans van de bezoekende partij meer toe te staan bij thuiswedstrijden van de Friese Eredivisionist. Dat besluit was het gevolg van ongeregeldheden afgelopen zondag rond het duel met sc Heerenveen. Bij de Friese derby zochten fans van beide clubs de confrontatie en werden vernielingen aangericht.

Algemeen directeur Ard de Graaf van SC Cambuur zegt met name teleurgesteld te zijn in het feit dat de club buiten de besluitvorming is gehouden. "Laten we voorop stellen dat er afgelopen weekend een hoop dingen fout zijn gegaan en dat we dit ten zeerste veroordelen. Dat neemt niet weg dat we enorm teleurgesteld zijn in dit besluit omdat nu een grote groep welwillende fans de dupe wordt van het wangedrag van een kleine groep. Daarnaast zijn we als club niet betrokken in dit besluit en waren we, zoals we dat in de afgelopen jaren altijd hebben gedaan, graag het gesprek aangegaan om samen tot oplossingen te komen", aldus De Graaf.

Buma kwam tot zijn besluit na overleg in de driehoek (Openbaar Ministerie, politie en burgemeester). Het geweld en de ongeregeldheden na de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen afgelopen weekend waren een absoluut dieptepunt, meldt de gemeente. Relschoppers bekogelden elkaar onder meer met stenen, stukken hout en stukken beton en richtten vernielingen aan. De mobiele eenheid trad op, zodat de bussen van de bezoekende supporters uit Heerenveen veilig konden vertrekken. Ook hierna bleef het onrustig. Relschoppers vernielden politievoertuigen, gooiden met stenen naar agenten en pleegden ook rond het stadion veel vernielingen. Een politiepaard raakte gewond toen het dier door een steen werd geraakt.

SC Cambuur speelt in het lopende seizoen nog vijf thuiswedstrijden, te beginnen op 5 maart tegen Go Ahead Eagles. De club uit Leeuwarden staat laatste in de Eredivisie. Op 16 april speelt SC Cambuur tegen huidig koploper Feyenoord.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

3 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

3 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

4 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

8 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

8 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

11 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

11 uur geleden