Cambuur neemt Van Kaam over van FC Groningen
LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur heeft middenvelder Daniël van Kaam overgenomen van FC Groningen. De 22-jarige Van Kaam heeft voor drie seizoenen getekend in Friesland.
"Daniël is een veelzijdige middenvelder die op meerdere posities uit de voeten kan. Zijn kwaliteiten zijn bekend en passen bij onze speelwijze. Het was alleen wachten op het juiste moment en we zijn blij dat we hem nu binnen hebben", aldus technisch manager Foeke Booy.
Dienstverband FC Groningen
Van Kaam speelde zeventig keer voor FC Groningen en doorliep alle jeugdelftallen van Oranje.
Cambuur heeft zich ook in aanvallend opzicht versterkt. De 21-jarige buitenspeler Felix Mambimbi wordt voor één seizoen gehuurd van de Zwitserse topclub Young Boys.
Mambimbi, een jeugdinternational voor Zwitserland, maakte namens Young Boys al zijn opwachting in de Champions League en Europa League.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
3 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
8 uur geleden