Cambuur mag geen fans meenemen naar Amsterdam voor bekerduel
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur mag geen supporters meenemen naar Amsterdam voor het bekerduel met het hoogste amateurteam van Ajax. Het bekerduel wordt donderdag gespeeld op Sportpark De Toekomst, dat valt onder de gemeente Ouder-Amstel. Burgemeester Joyce Langenacker heeft op advies van de Amsterdamse politie besloten dat er geen Friese fans mogen komen, omdat de infrastructuur van De Toekomst niet geschikt zou zijn voor dergelijke risicowedstrijden.
"In onze optiek een zeer teleurstellende manier van handelen en communiceren, die bovendien volledig in strijd is met de ingezette koers van normalisatie als het gaat om het bezoeken van uitwedstrijden", schrijft Cambuur op de website. "Om solidair te zijn met onze supporters zullen we donderdagavond dan ook met een minimale delegatie vanuit de club afreizen naar Amsterdam."
De Eredivisieclub uit Leeuwarden benadrukt dat het de afgelopen jaren in de Keuken Kampioen Divisie altijd zonder problemen tegen Jong Ajax speelde op De Toekomst. Volgens een woordvoerster van de gemeente Ouder-Amstel heeft de politie niet alleen op basis van voorgaande duels tussen beide clubs op het Amsterdamse trainingscomplex dit besluit genomen. Ze zegt dat daar meer redenen voor zijn, zonder in detail te willen treden. De afgelopen weken vonden in het betaalde voetbal geregeld ongeregeldheden met supporters plaats.
Cambuur weet volgens de gemeente al sinds begin oktober dat het geen fans mag meenemen naar de bekerwedstrijd. De Friese club tekende bezwaar aan tegen dat besluit, maar kreeg maandag in een officiƫle reactie te horen dat de burgemeester bij haar standpunt blijft. "En nu is er geen tijd meer om met elkaar in gesprek te gaan en tot een constructieve oplossing te komen", aldus Cambuur, dat spreekt van "grote frustratie".
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
14 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
17 uur geleden