Cambuur in eigen huis onderuit tegen Jong Ajax
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur is achterop geraakt in de strijd om de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg uit Leeuwarden ging in eigen huis met 3-2 onderuit tegen Jong Ajax.
Cambuur blijft door de tweede nederlaag dit seizoen op 22 punten staan. Dat zijn er vijf minder dan Almere City. De Friezen van coach Henk de Jong hebben wel nog een wedstrijd minder gespeeld dan de koploper.
Jong Ajax kwam al in de 8e minuut op voorsprong. Kenneth Taylor scoorde voor de Amsterdammers op aangeven van Brian Brobbey. Na een kwartier was het weer gelijk. Mees Hoedemakers schoot van afstand raak. Cambuur kwam kort daarop op 2-1. Michael Breij profiteerde van fouten in de Ajax-defensie en schoot op aangeven van Jamie Jacobs raak.
In de slotfase kwamen van Amsterdammers van coach Mitchell van der Gaag alsnog op gelijke hoogte. Een van richting veranderd schot van Devyne Rensch was voor doelman Sonny Stevens onhoudbaar. Enkele minuten later kopte Enric Llansana Jong Ajax naar de zege.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
12 uur geleden