Cambuur huurt topscorer Mühren nog een jaar
LEEUWARDEN (ANP) - Spits Robert Mühren speelt ook komend seizoen voor SC Cambuur. De Friese club heeft de 31-jarige aanvaller voor nog een jaar gehuurd van de Belgische voetbalploeg Zulte Waregem. Mühren maakte afgelopen seizoen 26 doelpunten en werd daarmee topscorer in de Keuken Kampioen Divisie.
Cambuur koerste als nummer 1 van de ranglijst af op promotie naar de eredivisie, tot de competitie in maart werd stilgelegd en later zelfs werd beëindigd als gevolg van de coronacrisis. De Friese club probeerde samen met De Graafschap via een kort geding alsnog promotie af te dingen, maar de rechter zag geen reden om het KNVB-besluit terug te draaien.
"We gaan voor sportieve revanche", zegt Mühren in een videoboodschap aan de fans van Cambuur. De Volendammer staat nog een jaar onder contract bij Zulte Waregem. Hij speelde eerder voor onder meer FC Volendam, AZ, Sparta en NAC Breda.
Cambuur wist de afgelopen dagen ook verdediger Sven Nieuwpoort en keeper Sonny Stevens vast te leggen. De club uit Leeuwarden onthulde de contractverlenging van de doelman via een komisch filmpje, waarin het zogenaamd via WhatsApp een peiling hield binnen de selectie, een verwijzing naar de bekritiseerde manier waarop de KNVB een beslissing nam over de beëindiging van het seizoen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
5 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
21 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
22 uur geleden