Cambuur herovert koppositie na puntenverlies Jong Ajax
LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur heeft de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie overgenomen van Jong Ajax. De club uit Leeuwarden won met 3-1 van Jong FC Utrecht. De Amsterdammers bleven steken op een 3-3-gelijkspel bij NEC en hebben één punt minder dan Cambuur.
Cambuur en Jong FC Utrecht herdachten met een minuut stilte de overleden voormalige Cambuur-speler Chris de Wagt.
De thuisploeg uit Leeuwarden kwam via Robin Maulun op 1-0. Giovanni de la Vega zorgde voor de gelijke stand bij rust. Robert Mühren stelde Ragnar Oratmangoen in de tweede helft in staat de 2-1 binnen te tikken. Mühren bepaalde met een kopbal de eindstand op 3-1.
Jong Ajax kwam op slag van rust via Danilo Pereira op voorsprong. Na de gelijkmaker van Zian Flemming uit een strafschop, leek Brian Brobbey met twee goals de matchwinner te worden. De 17-jarige Ajacied is de jongste speler die in de eerste divisie in één wedstrijd twee keer scoorde. Vooral de 3-1 was fraai. Na de 3-2 van Anthony Musaba zorgde Flemming vlak voor tijd opnieuw voor de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
6 uur geleden