Cambuur herovert koppositie na puntenverlies Jong Ajax
LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur heeft de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie overgenomen van Jong Ajax. De club uit Leeuwarden won met 3-1 van Jong FC Utrecht. De Amsterdammers bleven steken op een 3-3-gelijkspel bij NEC en hebben één punt minder dan Cambuur.
Cambuur en Jong FC Utrecht herdachten met een minuut stilte de overleden voormalige Cambuur-speler Chris de Wagt.
De thuisploeg uit Leeuwarden kwam via Robin Maulun op 1-0. Giovanni de la Vega zorgde voor de gelijke stand bij rust. Robert Mühren stelde Ragnar Oratmangoen in de tweede helft in staat de 2-1 binnen te tikken. Mühren bepaalde met een kopbal de eindstand op 3-1.
Jong Ajax kwam op slag van rust via Danilo Pereira op voorsprong. Na de gelijkmaker van Zian Flemming uit een strafschop, leek Brian Brobbey met twee goals de matchwinner te worden. De 17-jarige Ajacied is de jongste speler die in de eerste divisie in één wedstrijd twee keer scoorde. Vooral de 3-1 was fraai. Na de 3-2 van Anthony Musaba zorgde Flemming vlak voor tijd opnieuw voor de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
12 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
22 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geleden