Cambuur goed hersteld van nederlaag tegen Ajax
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich goed hersteld van de ruime nederlaag van zaterdag tegen Ajax (9-0). Het elftal van trainer Henk de Jong won de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo met 2-1.
Michael Breij maakte in de 25e minuut de openingstreffer, na een goede combinatie met Jamie Jacobs. Mees Hoedemakers tekende in de openingsfase van de tweede helft voor 2-0.
Heracles kreeg ook kansen maar had het vizier niet zo scherp staan als Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Mats Knoester profiteerde bij een achterstand van 1-0 niet van een fout van doelman Sonny Stevens. Kaj Sierhuis kopte op lat en Giacomo Quagliata schoot in kansrijke positie naast.
Heracles werkte ook in de tweede helft slordig af. Invaller Sinan Bakis, in het veld gekomen voor Sierhuis, verzuimde het duel weer spannend te maken. Rai Vloet schoot over nadat hij oog in oog met doelman Stevens was verschenen. Bakis maakte in de 90e minuut nog wel de 2-1, maar ook daarna kwam de zege van de thuisploeg niet echt meer in gevaar.
Cambuur is naar de zevende plaats van de Eredivisie geklommen. Heracles, zondag nog te sterk voor AZ (3-2), staat vijftiende.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
31 minuten geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
21 uur geleden