Cambuur gaat besluit KNVB aanvechten en neemt advocaat in de arm
LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur gaat het besluit van de KNVB om af te zien van promotie en degradatie van clubs in het betaald voetbal definitief aanvechten, meldt de club uit Leeuwarden. "Vooralsnog houden we alle opties open en onderzoeken we gezamenlijk wat de meest kansrijke route naar rechtvaardigheid is", staat in een verklaring op de website.
De club heeft advocaat Dolf Segaar van het internationale advocatenkantoor CMS in de arm genomen. Segaar stond een paar jaar geleden FC Twente bij in een juridische strijd tegen de KNVB.
"Waar het elkaar versterkt zullen we samen met De Graafschap optrekken in dit proces", aldus Cambuur. Ook De Graafschap grijpt naast een plek in de eredivisie, als gevolg van het besluit van het bestuur betaald voetbal van de KNVB.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
20 uur geleden