Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur en De Graafschap verliezen 'belangrijkste duel van jaar'

Cambuur en De Graafschap verliezen 'belangrijkste duel van jaar'

UTRECHT (ANP) - SC Cambuur en De Graafschap moeten er ernstig rekening mee houden dat ze volgend jaar opnieuw in de Keuken Kampioen Divisie voetballen. De voorzieningenrechter van de Rechtbank Midden-Nederland heeft alle argumenten om beide clubs te laten promoveren resoluut van tafel geveegd.

Cambuur en De Graafschap wonnen veel het afgelopen voetbaljaar. Bijna niets leek promotie naar de eredivisie in de weg te staan, totdat het betaalde voetbal vanwege het coronavirus werd afgebroken. Vervolgens besloot de KNVB de eredivisie en eerste divisie af te sluiten zonder promotie-degradatieregeling. "En daar waren ze toe bevoegd", oordeelde de rechter. "Ik kan alleen die beslissing terugdraaien als de KNVB regels heeft overtreden. En dat heeft de bond niet gedaan, al had hij ook anders kunnen besluiten."

"We hebben dus onze belangrijkste wedstrijd van het seizoen verloren", concludeerde een aangeslagen directeur Ard de Graaf van SC Cambuur. "Dit is een nederlaag voor het hele Nederlandse voetbal. Dit moeten we met z'n allen toch niet willen?" Zijn collega Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap was al net zo teleurgesteld. "Dit is zo zuur", reageerde hij. "De rechter heeft het goed uitgelegd en zijn werk gedaan. Maar hij had de KNVB ook niet teruggefloten als die bond anders had besloten. En daar moeten we het mee doen. Overal in het buitenland beslissen ze anders als een competitie wordt afgebroken."

Meer schade

Cambuur en De Graafschap lijden niet alleen sportieve schade. Beide clubs schatten dat ze misschien wel 3 miljoen euro mislopen nu ze niet naar de eredivisie promoveren. Dat is erg veel geld in een tijd dat alle profclubs zwaar getroffen zijn door de coronacrisis. Cambuur leek na de winterstop al zo zeker van promotie dat het enkele contracten van belangrijke spelers aanpaste aan het salarisniveau van de kleinste ploegen van de eredivisie.

Dolf Segaar, de advocaat van Cambuur en De Graafschap, erkende dat hij de rechter niet heeft overtuigd. "Hij was zo duidelijk dat in hoger beroep gaan niet zoveel zin heeft, denk ik", zei hij. "We gaan ons beraden. Ik denk dat we nog wel een kans hebben op 18 juni tijdens de ledenvergadering van de KNVB. Als dan veruit de meeste clubs vinden dat we moeten promoveren, dan kan de KNVB toch niet aan haar leden voorbijgaan."

Eric Gudde, algemeen directeur van de KNVB, was ook naar de rechtbank ik Utrecht gekomen. "Ik snap dat deze uitspraak een bittere pil is voor beide voetbalclubs", zei hij. En wij hadden ook duidelijker kunnen zijn in de besluitvorming. Ik sta hier daarom met een leeg gevoel", zei hij schuldbewust. "Het is toch vreselijk dat we hier voor een rechtbank staan?"

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt bij hervatting Bundesliga punten

FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.

1 uur geleden
Ajacied Ávila keert op huurbasis terug naar oude club Rosario

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.

1 uur geleden
Saibari in kwartfinale Afrika Cup trefzeker voor winnend Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.

2 uur geleden
Ajax verkoopt Taylor voor ruim 16,8 miljoen euro aan Lazio

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.

2 uur geleden
Van Persie 'op één lijn' met leiding Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.

7 uur geleden
Van Persie denkt dat Timber in zomer transfervrij vertrekt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."

8 uur geleden
Trainer Van Persie ziet Steijn en Read terugkeren bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.

8 uur geleden