Cambuur en De Graafschap verliezen 'belangrijkste duel van jaar'
UTRECHT (ANP) - SC Cambuur en De Graafschap moeten er ernstig rekening mee houden dat ze volgend jaar opnieuw in de Keuken Kampioen Divisie voetballen. De voorzieningenrechter van de Rechtbank Midden-Nederland heeft alle argumenten om beide clubs te laten promoveren resoluut van tafel geveegd.
Cambuur en De Graafschap wonnen veel het afgelopen voetbaljaar. Bijna niets leek promotie naar de eredivisie in de weg te staan, totdat het betaalde voetbal vanwege het coronavirus werd afgebroken. Vervolgens besloot de KNVB de eredivisie en eerste divisie af te sluiten zonder promotie-degradatieregeling. "En daar waren ze toe bevoegd", oordeelde de rechter. "Ik kan alleen die beslissing terugdraaien als de KNVB regels heeft overtreden. En dat heeft de bond niet gedaan, al had hij ook anders kunnen besluiten."
"We hebben dus onze belangrijkste wedstrijd van het seizoen verloren", concludeerde een aangeslagen directeur Ard de Graaf van SC Cambuur. "Dit is een nederlaag voor het hele Nederlandse voetbal. Dit moeten we met z'n allen toch niet willen?" Zijn collega Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap was al net zo teleurgesteld. "Dit is zo zuur", reageerde hij. "De rechter heeft het goed uitgelegd en zijn werk gedaan. Maar hij had de KNVB ook niet teruggefloten als die bond anders had besloten. En daar moeten we het mee doen. Overal in het buitenland beslissen ze anders als een competitie wordt afgebroken."
Meer schade
Cambuur en De Graafschap lijden niet alleen sportieve schade. Beide clubs schatten dat ze misschien wel 3 miljoen euro mislopen nu ze niet naar de eredivisie promoveren. Dat is erg veel geld in een tijd dat alle profclubs zwaar getroffen zijn door de coronacrisis. Cambuur leek na de winterstop al zo zeker van promotie dat het enkele contracten van belangrijke spelers aanpaste aan het salarisniveau van de kleinste ploegen van de eredivisie.
Dolf Segaar, de advocaat van Cambuur en De Graafschap, erkende dat hij de rechter niet heeft overtuigd. "Hij was zo duidelijk dat in hoger beroep gaan niet zoveel zin heeft, denk ik", zei hij. "We gaan ons beraden. Ik denk dat we nog wel een kans hebben op 18 juni tijdens de ledenvergadering van de KNVB. Als dan veruit de meeste clubs vinden dat we moeten promoveren, dan kan de KNVB toch niet aan haar leden voorbijgaan."
Eric Gudde, algemeen directeur van de KNVB, was ook naar de rechtbank ik Utrecht gekomen. "Ik snap dat deze uitspraak een bittere pil is voor beide voetbalclubs", zei hij. En wij hadden ook duidelijker kunnen zijn in de besluitvorming. Ik sta hier daarom met een leeg gevoel", zei hij schuldbewust. "Het is toch vreselijk dat we hier voor een rechtbank staan?"
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
4 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
18 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden