Cambridge United vol ongeloof na bekerstunt bij Newcastle
NEWCASTLE (ANP) - Cambridge United zorgde zaterdag in de derde ronde van de FA Cup voor een grote stunt door Newcastle United uit te schakelen (0-1). De spelers van de club uit de derde afdeling konden het zelf nauwelijks bevatten. "Dit is ongelooflijk", zei de uitblinkende doelman Dimitar Mitov, die met enkele fraaie reddingen de nummer een na laatst uit de Premier League van de gelijkmaker afhield.
"We wisten dat we alleen een kansje zouden maken als we allemaal op ons best zouden zijn", vervolgde Mitov. "Gelukkig waren we dat vandaag. We geloofden in onszelf en wisten dat we niets hadden te verliezen. Onze fans hebben de rest gedaan." De underdog werd in Newcastle gesteund door ongeveer 5000 meegekomen aanhangers.
Joe Ironside maakte de enige treffer. "Ik heb gedaan waar ik de afgelopen nacht van heb gedroomd", zei hij naderhand. Hij voegde er aan toe dat in zijn jeugd Alan Shearer, destijds fameus spits van Newcastle United, zijn grote held was. "Fantastisch dat ik nu heb gescoord in het stadion waar hij grote successen vierde."
Bij Newcastle debuteerde Kieran Trippier. De Engels international was eerder in de week overgenomen van de Spaanse kampioen Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
3 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
3 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
5 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
10 uur geleden