Cambodja zet 59 bij oplichting betrokken Zuid-Koreanen uit
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.
Dinsdag zei Seoul nog niet te weten hoe het tachtig staatsburgers verging, van wie werd vermoed dat ze slachtoffer waren geworden van Cambodjaanse bendes. Die ronselen steeds vaker buitenlanders om hen vervolgens te dwingen anderen op te lichten op internet. Volgens schattingen aangehaald door ABC News werken circa 200.000 mensen in de malafide business, van wie zo'n duizend Zuid-Koreanen.
Een Zuid-Koreaanse delegatie was afgereisd naar Cambodja om tot een aanpak van de oplichtingspraktijken te komen. Volgens Seoul werden er tot en met augustus dit jaar 330 Zuid-Koreanen vermist of tegen hun wil vastgehouden in Cambodja.
Reactie eerdere zaak
Eerder dit jaar werd een 22-jarige Zuid-Koreaanse student in Cambodja doodgemarteld door zo'n bende. Zijn lichaam werd teruggevonden in een berggebied en is nog altijd niet teruggekeerd naar Zuid-Korea, tot onvrede van Seoul. Het land zette in reactie op die zaak een taskforce op om de in Cambodja vermiste Zuid-Koreanen op te sporen en thuis te brengen.
Volgens Seoul is vier vijfde van de vermissingen dit jaar inmiddels opgehelderd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
51 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
2 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
8 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
9 uur geleden