'Caloh Wagoh zat achter moordaanslag op martelkamer-verdachte'
SCHIPHOL (ANP) - Caloh Wagoh-kopstuk Delano R. zit volgens het Openbaar Ministerie achter een moordpoging op de onlangs opgepakte sportschoolhouder Robin van O. Van O. zou naar verluidt achter de opzienbarende martelkamers zitten die in een loods in de Brabantse plaats Wouwse Plantage zijn gevonden.
De 50-jarige R. wordt met een aantal anderen verdacht van onder meer het uitzetten, voorbereiden en plegen van een reeks onderwereldmoorden. R. - alias Keylow - zou tussen februari 2017 en januari 2018 voorbereidingshandelingen hebben getroffen om Van O. te laten liquideren. Dat liet het OM maandag weten tijdens een voorbereidende zitting in het grote liquidatieproces in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol. In dit proces, Eris genaamd, staan twintig mannen terecht.
Motorclub Caloh Wagoh wordt de makelaar van de onderwereld genoemd. Hier kon volgens justitie een moord op bestelling worden geregeld. Hoofdverdachte R. zou het gros van de opdrachten hebben aangenomen en diverse moordcommando's op pad hebben gestuurd om de klus te klaren. De manier waarop er over mensenlevens wordt gesproken is volgens de officier van justitie "ronduit schokkend".
Niet besloten
De in december in Dubai opgepakte Ridouan Taghi zou de belangrijkste 'klant' van de bende zijn geweest. Het OM heeft nog niet besloten of het hem in Eris gaat vervolgen. Taghi wordt al vervolgd in een ander, zeer omvangrijk liquidatieproces, Marengo geheten. Ook dat draait om een reeks criminele afrekeningen.
R. was mede-oprichter van motorclub Caloh Wagoh. Een van zijn medeverdachten is Greg R., die met zijn 72 jaar kan bogen op een lange criminele loopbaan en geldt als een 'godfather' in het Nederlandse misdaadmilieu. Hij was prominent lid van Caloh Wagoh. Verdachte Tony de G. liep over naar justitie en werd kroongetuige. Een deel van het bewijs put justitie uit zijn verklaringen. Daarnaast beschikt het OM over een gigantische hoeveelheid geheime berichten tussen de verdachten en andere handlangers, waarin openlijk over huurmoorden wordt gesproken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
11 uur geleden