Caljouw voelt in Japan de waardering voor de badmintonners
TOKIO (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw maakt zich in badmintonminnend Japan op voor zijn eerste Olympische Spelen. De eerste Nederlandse deelnemer aan het enkelspel sinds 1996 voelt in Tokio het respect voor zijn sport.
"Wij als badmintonners krijgen hier de waardering die voetballers in Europa krijgen", zegt de 26-jarige Caljouw. "Als we naar Azië afreizen, verschijnt er een glimlachje op ons gezicht. Dit is 'onze' kant van de wereld, zeggen we dan. Indonesië, China en Japan, dat zijn echte badmintonlanden."
Volgens Caljouw worden badmintonners in Azië "als sterren behandeld". "Als we ergens uitstappen is het voller dan vol en soms moeten we onder politiebegeleiding naar de locatie. Ja, je proeft hier echt de waardering. Daarom is het zo jammer dat er geen publiek aanwezig kan zijn. De nummer 1 van de wereld, Kento Momota, is een Japanner en anders zou het stadion echt tot de nok toe gevuld zijn."
Eerste Nederlander
Caljouw is de eerste Nederlander die zijn opwachting maakt in het enkelspel in 25 jaar; Ron Michels, Jeroen van Dijk en Joris van Soerland deden een kwart eeuw geleden mee aan de Spelen van Atlanta. Al voordat de eerste shuttle door de lucht is gegaan, tempert Caljouw de verwachtingen. "Niemand in de badmintonwereld verwacht dat ik hier een medaille ga halen", aldus de Rijswijkse nummer 29 van de wereld.
"Daar ben ik realistisch genoeg voor. Dat ik als nummer 17 ben toegelaten, zegt wel iets. Dit is het koningsnummer van het badminton. Al mag ik niet klagen over mijn loting. Het klinkt misschien makkelijk, maar ik wil gewoon de beste versie van mezelf laten zien en dan kunnen er mooie dingen gebeuren. Wie weet doe ik over drie jaar in Parijs mee om de medailles."
Afscheid coach
De Spelen in Japan worden Caljouws laatste toernooi onder leiding van de Deen Jonas Lyduch, met wie hij in het geboorteland van de coach trainde. "Ik ga weer terug naar Papendal, om daar mijn carrière voort te zetten. Hopelijk kunnen we het in Tokio op een mooie manier afsluiten."
Caljouw neemt het in de groepsfase op tegen de Indiër Sai Praneeth en Misha Zilberman uit Israël. Maandag komt hij voor het eerst in actie.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
2 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
9 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
10 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
14 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden