Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Caljouw lijdt op Spelen Tokio zijn ''pijnlijkste'' nederlaag

Caljouw lijdt op Spelen Tokio zijn ''pijnlijkste'' nederlaag

TOKIO (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw noemde zijn nederlaag in de achtste finales van het olympisch toernooi in Tokio de "pijnlijkste" in zijn carrière. "Het is een heel hard verlies. Ik heb mijn kansen verprutst en het laten liggen", zei de aangeslagen Nederlander na het mislopen van een plek in de kwartfinales van het enkelspel. Hij verloor in drie games van Kevin Cordon uit Guatemala: 17-21 21-3 19-21.

"Vooraf tekende ik voor het doorkomen van de poule en zou ik een tevreden gevoel hebben gehad met het bereiken van de laatste zestien, maar dat gevoel heb ik helaas niet. Een grotere kans om de kwartfinales te halen op de Olympische Spelen krijg ik misschien nooit meer", mokte Caljouw. "Het zal wel bezinken en over een maand kan ik misschien toch anders terugkijken op dit toernooi, maar ik ben misschien te veel sportman om iets positief te zien. Ik kan het niet anders beschrijven dan shit. Dit zal altijd als een heel pijnlijk verlies bij me blijven."

De meervoudig Nederlands kampioen begon naar eigen zeggen niet goed aan de wedstrijd tegen Cordon, die minder goed dan Caljouw werd geacht. "Ik trap in bepaalde dingen waarvan ik wist dat die zouden komen. In de tweede game kwam ik ijzersterk terug, hoewel hij de punten wel heel makkelijk weggaf. Vermoedelijk om dan in de derde game als een gek te starten, maar ik speelde prima en had de controle tot 11-9. Daarna maak ik domme, tactische fouten en geef het weg. Dat kan ik alleen mezelf verwijten."

Caljouw besefte ook wel dat de sport soms onvoorspelbaar is. "Ik weet ook niet zo goed waarom ik die fouten maakte. Misschien zag ik de overwinning al en was ik daar te veel mee bezig, terwijl je alleen met je tactiek bezig moet zijn. Ik ben geen opgever en ga keihard trainen om over drie jaar in Parijs het beter te doen en iets moois neer te zetten. Maar op dit moment neem ik met een rotgevoel afscheid van Tokio."

Meer uit Sport

Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

2 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

4 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

9 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

17 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

1 dag geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

1 dag geleden