Caljouw lijdt op Spelen Tokio zijn ''pijnlijkste'' nederlaag
TOKIO (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw noemde zijn nederlaag in de achtste finales van het olympisch toernooi in Tokio de "pijnlijkste" in zijn carrière. "Het is een heel hard verlies. Ik heb mijn kansen verprutst en het laten liggen", zei de aangeslagen Nederlander na het mislopen van een plek in de kwartfinales van het enkelspel. Hij verloor in drie games van Kevin Cordon uit Guatemala: 17-21 21-3 19-21.
"Vooraf tekende ik voor het doorkomen van de poule en zou ik een tevreden gevoel hebben gehad met het bereiken van de laatste zestien, maar dat gevoel heb ik helaas niet. Een grotere kans om de kwartfinales te halen op de Olympische Spelen krijg ik misschien nooit meer", mokte Caljouw. "Het zal wel bezinken en over een maand kan ik misschien toch anders terugkijken op dit toernooi, maar ik ben misschien te veel sportman om iets positief te zien. Ik kan het niet anders beschrijven dan shit. Dit zal altijd als een heel pijnlijk verlies bij me blijven."
De meervoudig Nederlands kampioen begon naar eigen zeggen niet goed aan de wedstrijd tegen Cordon, die minder goed dan Caljouw werd geacht. "Ik trap in bepaalde dingen waarvan ik wist dat die zouden komen. In de tweede game kwam ik ijzersterk terug, hoewel hij de punten wel heel makkelijk weggaf. Vermoedelijk om dan in de derde game als een gek te starten, maar ik speelde prima en had de controle tot 11-9. Daarna maak ik domme, tactische fouten en geef het weg. Dat kan ik alleen mezelf verwijten."
Caljouw besefte ook wel dat de sport soms onvoorspelbaar is. "Ik weet ook niet zo goed waarom ik die fouten maakte. Misschien zag ik de overwinning al en was ik daar te veel mee bezig, terwijl je alleen met je tactiek bezig moet zijn. Ik ben geen opgever en ga keihard trainen om over drie jaar in Parijs het beter te doen en iets moois neer te zetten. Maar op dit moment neem ik met een rotgevoel afscheid van Tokio."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
5 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
6 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
7 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
20 uur geleden