Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Caljouw lijdt op Spelen Tokio zijn ''pijnlijkste'' nederlaag

Caljouw lijdt op Spelen Tokio zijn ''pijnlijkste'' nederlaag

TOKIO (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw noemde zijn nederlaag in de achtste finales van het olympisch toernooi in Tokio de "pijnlijkste" in zijn carrière. "Het is een heel hard verlies. Ik heb mijn kansen verprutst en het laten liggen", zei de aangeslagen Nederlander na het mislopen van een plek in de kwartfinales van het enkelspel. Hij verloor in drie games van Kevin Cordon uit Guatemala: 17-21 21-3 19-21.

"Vooraf tekende ik voor het doorkomen van de poule en zou ik een tevreden gevoel hebben gehad met het bereiken van de laatste zestien, maar dat gevoel heb ik helaas niet. Een grotere kans om de kwartfinales te halen op de Olympische Spelen krijg ik misschien nooit meer", mokte Caljouw. "Het zal wel bezinken en over een maand kan ik misschien toch anders terugkijken op dit toernooi, maar ik ben misschien te veel sportman om iets positief te zien. Ik kan het niet anders beschrijven dan shit. Dit zal altijd als een heel pijnlijk verlies bij me blijven."

De meervoudig Nederlands kampioen begon naar eigen zeggen niet goed aan de wedstrijd tegen Cordon, die minder goed dan Caljouw werd geacht. "Ik trap in bepaalde dingen waarvan ik wist dat die zouden komen. In de tweede game kwam ik ijzersterk terug, hoewel hij de punten wel heel makkelijk weggaf. Vermoedelijk om dan in de derde game als een gek te starten, maar ik speelde prima en had de controle tot 11-9. Daarna maak ik domme, tactische fouten en geef het weg. Dat kan ik alleen mezelf verwijten."

Caljouw besefte ook wel dat de sport soms onvoorspelbaar is. "Ik weet ook niet zo goed waarom ik die fouten maakte. Misschien zag ik de overwinning al en was ik daar te veel mee bezig, terwijl je alleen met je tactiek bezig moet zijn. Ik ben geen opgever en ga keihard trainen om over drie jaar in Parijs het beter te doen en iets moois neer te zetten. Maar op dit moment neem ik met een rotgevoel afscheid van Tokio."

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

17 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

22 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

23 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

1 dag geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden