
Caljouw en De Visch Eijbergen prolongeren badmintontitels
ALMERE (ANP) - Mark Caljouw en Soraya de Visch Eijbergen hebben op het NK badminton in Almere met succes hun titels in het enkelspel verdedigd.
Caljouw versloeg in de finale Joran Kweekel in twee games (21-18 21 -12) en veroverde al voor de vierde keer het NK-goud. Ook De Visch Eijbergen vierde haar vierde nationale titel. Zij was evenals vorig jaar in de finale te sterk voor Gayle Mahulette en won overtuigend in twee games (21-14 21-12).
Selena Piek veroverde twee titels in het dubbelspel. Ze won met Cheryl Seinen aan haar zijde voor het derde jaar op rij het goud in het vrouwendubbel. Piek en Seinen waren in de finale beduidend beter dan Debora Jille en Alyssa Tirtosentono: 21-15 21-11.
Dubbelspel
Piek pakte ook het goud in het gemengd dubbel met Robin Tabeling. Het koppel won in de finale in twee games van Ruben Jille en Tirtosentono: 21-17 21-16.
Jille schreef wel het dubbelspel bij de mannen op zijn naam. Hij verraste samen met Ties van der Lecq de titelverdedigers Jelle Maas en Tabeling: 22-20 21-19.
Meer uit Sport
KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
15 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
15 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
15 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.
16 uur geleden