Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Californië stelt coronavaccinatie verplicht voor schoolkinderen

Californië stelt coronavaccinatie verplicht voor schoolkinderen

SACRAMENTO (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Californië stelt een coronavaccinatie vanaf januari verplicht voor kinderen die naar school gaan, zodra de inenting is goedgekeurd voor alle kinderen. Momenteel is een coronavaccin goedgekeurd voor kinderen van 12 jaar en ouder.

De Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenautoriteit FDA overlegt deze maand over het toestaan van het vaccin van Pfizer/BioNTech voor kinderen vanaf 5 jaar oud. Meerdere scholen in de staat hebben de verplichting al ingevoerd. Zo moeten kinderen in Los Angeles vanaf hun twaalfde ingeënt zijn en openbare scholen in San Diego hanteren de leeftijd van 16 jaar.

Met de maatregel van gouverneur Gavin Newsom wordt Covid-19 op de lijst van ziektes geplaatst waartegen kinderen moeten worden ingeënt. Volgens medewerkers van de gezondheidsdiensten hebben de strenge maatregelen in Californië de verspreiding van het coronavirus enorm vertraagd de afgelopen weken.

In de Verenigde Staten zijn ondertussen 700.000 geregistreerde sterfgevallen door Covid-19. Mogelijk zijn dat er nog veel meer, maar niet bij iedereen is het virus vastgesteld op het moment van overlijden. Gemiddeld kwamen er afgelopen week iedere dag tweeduizend mensen om het leven door het longvirus.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

3 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

6 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

6 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

10 uur geleden