Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Californië roept noodtoestand uit om 'zwaarste storm van seizoen'

Californië roept noodtoestand uit om 'zwaarste storm van seizoen'

LOS ANGELES (ANP) - Grote delen van Californië zijn maandag overstroomd nadat een storm zware regenval had veroorzaakt. De Amerikaanse staat heeft de noodtoestand uitgeroepen en honderdduizenden mensen zitten zonder stroom.

Californië heeft sinds zondag te maken met een storm, die door de Amerikaanse National Weather Service (NWS) wordt omschreven als "zwaarste storm van het seizoen". Deze raast met windvlagen van tegen de 100 kilometer per uur en hevige regenval over de staat. "Zware regenval zal levensbedreigende overstromingen veroorzaken in steden, evenals puinstromen en modderstromen", aldus de NWS.

De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft de noodtoestand uitgeroepen voor acht gebieden in het zuiden van de staat, waaronder Los Angeles, San Diego en Santa Barbara. Newsom noemde de storm "zwaar met gevaarlijke en mogelijk levensbedreigende gevolgen".

Maandagochtend zaten bijna 700.000 huishoudens en bedrijven zonder stroom en waren tientallen vluchten van en naar Los Angeles geannuleerd of vertraagd.

Meer uit Buitenland

Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

24 minuten geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

28 minuten geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

1 uur geleden
Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

2 uur geleden
Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

3 uur geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

7 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

8 uur geleden