Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Californië roept noodtoestand uit om hitte

Californië roept noodtoestand uit om hitte

SACRAMENTO (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van Californië heeft woensdag de noodtoestand uitgeroepen wegens de hitte die de Amerikaanse staat dezer dagen teistert. Naar verwachting zullen de komende week temperaturen worden gemeten van meer dan 43 graden en zullen hitterecords sneuvelen.

De hitte zorgt voor een enorme belasting van het elektriciteitsnet. Door de noodtoestand uit te roepen krijgen elektriciteitsproducenten meer ruimte om stroom op te wekken. Zo worden restricties op brandstofgebruik en eisen over luchtkwaliteit tijdelijk opgeschort. Anderzijds kunnen maatregelen worden genomen om elektriciteitsgebruik te beperken. Zo mogen mensen hun woningen niet verder af te koelen dan 25 graden, overdag geen zware apparaten gebruiken en niet onnodig het licht laten branden.

Doordat Californië ook met droogte kampt, draaien veel waterkrachtcentrales momenteel niet op volle toeren. De elektriciteitsproductie is daardoor lager dan normaal. De hele westkust krijgt de komende dagen met de hitte te maken, waardoor geen stroom uit buurstaten kan worden geïmporteerd.

"Dit is slechts de laatste herinnering aan hoe serieus de klimaatcrisis is en hoe die het dagelijks leven van Californiërs beïnvloedt", zei gouverneur Newsom toen hij de noodtoestand aankondigde. Volgens meteorologen duurt de hittegolf tot 6 september.

Meer uit Buitenland

Schroefwormparasiet aangetroffen bij persoon in Verenigde Staten

ANNAPOLIS (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is voor het eerst een besmetting met de schroefwormparasiet bij een mens vastgesteld. Dat gebeurde bij een persoon die van Guatemala naar de Verenigde Staten was gereisd, aldus vier bronnen die bekend zijn met de situatie. De persoon in kwestie is behandeld in de staat Maryland.

2 uur geleden
Nationale Garde in Washington draagt vanaf zondagavond wapens

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Garde die in de Amerikaanse hoofdstad Washington patrouilleert, draagt vanaf zondagavond wapens. Dat melden onder andere de zender ABC News en Reuters op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
SpaceX stelt tiende lancering Starship op laatste moment uit

STARBASE (ANP/AFP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk heeft zondag de tiende lancering van zijn Starship uitgesteld, omdat het meer tijd nodig heeft om bepaalde problemen op te lossen.

2 uur geleden
Persoon zwaargewond bij steekincident Palestina-protest Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij een pro-Palestinaprotest in het centrum van Brussel is zondagavond een persoon neergestoken, meldt Het Laatste Nieuws. Volgens de politie verkeert het slachtoffer in levensgevaar.

2 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben ieder 146 krijgsgevangenen vrijgelaten. Het Russische ministerie van Defensie heeft dat gemeld.

13 uur geleden
Israël valt doelen van Houthi's in Jemen aan

SANAA (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft meerdere doelen van de Houthi's aangevallen, waaronder in de Jemenitische hoofdstad Sanaa. De aanvallen zijn volgens de strijdkrachten een reactie op diverse raketbeschietingen en droneaanvallen door de rebellengroepering richting Israël.

14 uur geleden
Vietnam brengt veel mensen in veiligheid om naderende tyfoon

HANOI (ANP/AFP) - In Vietnam worden honderdduizenden mensen in veiligheid gebracht in verband met een naderende tyfoon. Die wordt maandag verwacht aan de oostkust van het Aziatische land.

15 uur geleden