Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Californië roept noodtoestand uit om hitte

Californië roept noodtoestand uit om hitte

SACRAMENTO (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van Californië heeft woensdag de noodtoestand uitgeroepen wegens de hitte die de Amerikaanse staat dezer dagen teistert. Naar verwachting zullen de komende week temperaturen worden gemeten van meer dan 43 graden en zullen hitterecords sneuvelen.

De hitte zorgt voor een enorme belasting van het elektriciteitsnet. Door de noodtoestand uit te roepen krijgen elektriciteitsproducenten meer ruimte om stroom op te wekken. Zo worden restricties op brandstofgebruik en eisen over luchtkwaliteit tijdelijk opgeschort. Anderzijds kunnen maatregelen worden genomen om elektriciteitsgebruik te beperken. Zo mogen mensen hun woningen niet verder af te koelen dan 25 graden, overdag geen zware apparaten gebruiken en niet onnodig het licht laten branden.

Doordat Californië ook met droogte kampt, draaien veel waterkrachtcentrales momenteel niet op volle toeren. De elektriciteitsproductie is daardoor lager dan normaal. De hele westkust krijgt de komende dagen met de hitte te maken, waardoor geen stroom uit buurstaten kan worden geïmporteerd.

"Dit is slechts de laatste herinnering aan hoe serieus de klimaatcrisis is en hoe die het dagelijks leven van Californiërs beïnvloedt", zei gouverneur Newsom toen hij de noodtoestand aankondigde. Volgens meteorologen duurt de hittegolf tot 6 september.

Meer uit Buitenland

Parlement Hongarije kiest voormalige rechter als nieuwe president

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement is akkoord met de keuze voor András Baka als nieuwe president. Baka was eerder onafhankelijk parlementslid, leidde enige tijd het Hongaarse Hooggerechtshof en diende als rechter bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.

40 minuten geleden
Libanon schaft als eerste in Midden-Oosten doodstraf formeel af

BEIROET (ANP/AFP) - Het Libanese parlement heeft een wet aangenomen waarmee de doodstraf wordt afgeschaft. Het is het eerste land in het Midden-Oosten dat dit in de wet verankert.

1 uur geleden
Dodental aardbeving Colombia verder opgelopen

PEREIRA (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - Het dodental door de aardbeving in Colombia is opgelopen naar minstens 224, aldus lokale autoriteiten. Het westen van het land werd maandag getroffen door een aardbeving met een kracht van 7.4. Daarbij vielen ook honderden gewonden.

1 uur geleden
Hongaarse regering klaagt over uitgaven regering-Orbán

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse regering heeft een klacht ingediend over uitgaven van haar voorganger, de regering van Viktor Orbán. De strafrechtelijke klacht gaat volgens het kantoor van de huidige premier Péter Magyar over vermeende buitensporige uitgaven voor het maken van foto's en video's voor sites van Orbán.

2 uur geleden
Thailand schort nieuwe wapenvergunningen op om schoolschutter

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.

4 uur geleden
Syrische dictator Assad bij verstek ter dood veroordeeld

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.

6 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak Congo loopt op tot boven 2000

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.

6 uur geleden