Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Californië moet binnenblijven om coronavirus

Californië moet binnenblijven om coronavirus

LOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De circa 40 miljoen inwoners van Californië mogen vanwege het coronavirus alleen nog voor noodzakelijke zaken de deur uit. Dat maakte gouverneur Gavin Newsom donderdag (lokale tijd) bekend op een persconferentie.

De maatregel duurt tot nader order, zei Newsom. Er is geen einddatum, omdat de virusuitbraak volgens de gouverneur een "dynamische situatie" is.

Volgens Newsom raakt naar schatting 56 procent van de mensen in Californië de komende acht weken besmet met het longvirus. Om dat op te vangen heeft de staat volgens Newsom 20.000 extra ziekenhuisbedden nodig. 18 mensen zijn in Californië tot nu toe overleden aan het virus, zo'n 1000 mensen testten positief.

Noodzakelijke taken

Inwoners van de staat mogen wel nog naar buiten voor boodschappen en andere noodzakelijke taken. Hetzelfde geldt voor mensen met een "essentieel" beroep. Tankstations, apotheken, banken en wasserettes blijven open.

Eerder op donderdag riep gouverneur Newsom president Donald Trump op een hospitaalschip van de marine naar Los Angeles te sturen om te helpen in de virusuitbraak. Het is volgens Newsom waarschijnlijk dat Los Angeles, de tweede stad van de VS, de komende weken extra zwaar getroffen gaat worden.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse rechter blokkeert Trump-decreet rond briefstemmen

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.

1 uur geleden
Code rood in steeds meer Italiaanse steden om hitte

ROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.

3 uur geleden
VN sturen specialisten voor hulp na aardbeving Venezuela

NEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.

4 uur geleden
Ook Europese landen bieden Venezuela hulp na aardbevingen

BERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.

6 uur geleden
Dodental in Venezuela loopt op na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.

6 uur geleden
Poolse premier pleit voor respect na WOII-rel met Oekraïne

GDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.

6 uur geleden
EU keert eerste 3,2 miljard euro van lening uit aan Oekraïne

GDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.

7 uur geleden