Cafés in Parijs moeten sluiten
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Cafés in de Franse hoofdstad Parijs moeten vanaf dinsdag de deuren sluiten. De autoriteiten willen met die maatregel de verspreiding van het coronavirus tegengaan. Restaurants hoeven niet te sluiten, maar krijgen wel te maken met strengere regelgeving.
De maatregel blijft ongeveer twee weken van kracht en gaat ook gelden in voorsteden van Parijs. "De epidemie groeit te snel. We moeten nu op de rem gaan staan voordat ons gezondheidsstelsel wordt overweldigd", zei politiechef Didier Lallemant op een persconferentie
Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin was al vooruitgelopen op de verwachte sluiting van de cafés. Hij erkende zondag dat zo'n maatregel een klap zou zijn voor alle betrokkenen. "We zijn Fransen. We houden van drinken, eten, leven, lachen en elkaar kussen", zei de minister tegen de media. "Maar we doen dit ook omdat mensen dat willen."
Veel Parijzenaren lijken inderdaad een voorstander te zijn van zo'n maatregel. In een zondag gepubliceerde peiling sprak 61 procent van de ondervraagde mensen uit het hoofdstedelijk gebied steun uit voor een volledige sluiting van cafés. Die hadden al te maken met aangepaste openingstijden.
Het coronavirus grijpt in Frankrijk weer snel om zich heen. De autoriteiten registreerden zaterdag bijna 17.000 nieuwe besmettingen, het hoogste aantal tot dusver.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.
2 uur geledenWHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.
2 uur geledenPORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.
7 uur geleden