Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cafés en restaurants in België maandag weer open

Cafés en restaurants in België maandag weer open

BRUSSEL (ANP) - Cafés, bars en restaurants in België kunnen vanaf maandag na een kleine drie maanden verplichte sluiting weer klanten ontvangen. Ze mogen tot 01.00 uur 's nachts openblijven.

De Nationale Veiligheidsraad heeft dat woensdag besloten als onderdeel van de zogenoemde derde fase van de exitstrategie. "Alles zal worden toegestaan behalve activiteiten die specifiek worden uitgesloten", vatte premier Sophie Wilmès het samen.

De regels rond sociale contacten worden verder versoepeld. Sinds drie weken mogen inwoners van België maximaal vier mensen thuis uitnodigen, maar dan niet met anderen afspreken. Die beperkte 'bubbel’ zorgde voor praktische problemen en wordt nu verruimd naar tien, eventueel wekelijks wisselende, personen.

Hangen en bestellen aan de toog in cafés is overigens niet toegestaan. Tafels moeten anderhalve meter van elkaar staan en het personeel moet een mondkapje dragen.

De afstandsregels blijven overal onverkort van kracht. Telewerken blijft de voorkeur houden als dat mogelijk is.

Meer uit Buitenland

Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

19 minuten geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

2 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

4 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

4 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

6 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

6 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

10 uur geleden