Cafés en restaurants in België maandag weer open
BRUSSEL (ANP) - Cafés, bars en restaurants in België kunnen vanaf maandag na een kleine drie maanden verplichte sluiting weer klanten ontvangen. Ze mogen tot 01.00 uur 's nachts openblijven.
De Nationale Veiligheidsraad heeft dat woensdag besloten als onderdeel van de zogenoemde derde fase van de exitstrategie. "Alles zal worden toegestaan behalve activiteiten die specifiek worden uitgesloten", vatte premier Sophie Wilmès het samen.
De regels rond sociale contacten worden verder versoepeld. Sinds drie weken mogen inwoners van België maximaal vier mensen thuis uitnodigen, maar dan niet met anderen afspreken. Die beperkte 'bubbel’ zorgde voor praktische problemen en wordt nu verruimd naar tien, eventueel wekelijks wisselende, personen.
Hangen en bestellen aan de toog in cafés is overigens niet toegestaan. Tafels moeten anderhalve meter van elkaar staan en het personeel moet een mondkapje dragen.
De afstandsregels blijven overal onverkort van kracht. Telewerken blijft de voorkeur houden als dat mogelijk is.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
21 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
3 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
8 uur geleden