‘Cafés balen van schermverbod EK-wedstrijden’
AMSTERDAM (ANP) - Door het schermverbod voor cafés bij EK-wedstrijden zien horeca-eigenaren hun terrassen leeglopen net voor de wedstrijd. Dat steekt, omdat mensen "echt niet met z’n tweeën thuis voetbal gaan kijken", aldus de directeur van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), Dirk Beljaarts.
"Ik begrijp dat het niet de bedoeling is om nu met 400 man in een kroeg voetbal te kijken. Maar het was ook leuk geweest met vijftig man. Alle schermen uit, dat is niet te rijmen", vertelt horeca-eigenaar John Gulay uit Den Haag. In zijn Ierse pub O’casey’s komen met grote voetbaltoernooien honderden voetbalfans naar de wedstrijd kijken. Het voelt niet goed dat "de supermarkten tegelijkertijd monsteromzetten hebben door alcoholverkoop en er op straat mensen feestvieren", aldus Gulay. Volgens hem begrijpen zijn klanten het schermverbod daarom ook niet.
In Breda verlieten mensen aan het begin van de avond massaal het terras voor de wedstrijd, vertelt Joost Konijnenbelt die werkt voor een onderneming met een tiental horecazaken. "In Breda mocht helemaal niets, ook geen radio, dus het was vroeg rustig." Konijnenbelt hoopt op versoepelingen vanaf maandag met de vroege wedstrijd van Nederland tegen Noord-Macedonië. Dat hoopt ook de Rotterdamse horecaondernemer Derk-Jan Wooldrik die het leuk had gevonden om een paar wedstrijden te tonen, "voor de traditie, en om de mensen vast te houden".
Teleurstelling
Bij de Amsterdamse bar BAUT durfden ze het wel aan om een klein experiment te doen. Hoewel ze er weinig ruchtbaarheid aan hadden gegeven, "want we wilden geen groot feest", creëerden ze een beetje oranjegevoel door het geluid van de wedstrijd aan te zetten en mensen aan te moedigen de wedstrijd op hun telefoon of iPad te kijken. "Het was gemoedelijk, geen feestje, maar meer een grappig experiment", aldus de bedrijfsleider.
Ook Beljaarts laat zijn teleurstelling blijken. "De horeca loopt leeg, terwijl het onvermijdelijk is dat mensen thuis en op straat samen voetbal kijken, zonder toezicht." Hij vindt dat het schermverbod "verbieden om het verbieden is". Beljaarts hoopt dat het kabinet voor 21 juni tot hetzelfde inzicht komt en het schermverbod intrekt voor de laatste groepsfase wedstrijd van het Nederlands elftal om 18.00 uur. "Deze vroege wedstrijd is ideaal om buiten op schermen te kijken en het is goed voor de spreiding van mensen."
Naar de versoepelingen die hoogstwaarschijnlijk 26 juni ingaan, kijken de horeca-eigenaren uiteraard reikhalzend uit. Maar Gulay, eigenaar van de Ierse voetbalpub, hoopt vooral dat vanaf die dag ook de televisies en schermen weer aan mogen.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft woensdag Janus K. veroordeeld tot vijf jaar cel, omdat hij in maart in Maastricht een 4-jarig jongetje doodreed. De moeder van het kind raakte daarbij zwaargewond. Het rijbewijs van de 30-jarige K. wordt voor vijf jaar ingenomen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Arnhem vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Danny C. uit Lent. Volgens justitie stak C. op de avond van 2 oktober vorig jaar met vooropgezet plan zijn 45-jarige vrouw Susanne dood, nadat zij was thuisgekomen van haar werk.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voormalig burgemeester van Groningen Koen Schuiling is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot het betalen van een boete van 250 euro voor schennispleging. Het gerechtshof in Zwolle oordeelt dat Schuiling in maart 2024 masturberend achter het stuur van zijn auto heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en machinisten hebben woensdag massaal het werk neergelegd bij de staking in het streekvervoer, melden vakbonden FNV en CNV. Volgens CNV gaat het om duizenden vakbondsleden van beide vakbonden die meestaken. Door de staking in het openbaar vervoer rijden er minder bussen en treinen op verschillende plekken in Nederland. Vakbonden CNV en FNV voeren landelijk actie als gevolg van vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Saskia Noort maakt dit jaar opnieuw kans op de NS Publieksprijs. De schrijfster is met Adem een van de zes genomineerden voor de literatuurprijs, werd woensdagmiddag bekendgemaakt. Noort werd al zeven keer eerder genomineerd voor de prijs, maar won nog nooit.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) gaat vanaf 2 november plaatselijk waarschuwen voor gevaarlijk weer met code geel, oranje en rood. De waarschuwingen gelden dan niet langer per provincie, maar voor kleinere, wisselende gebieden. Daardoor krijgen mensen volgens het weerinstituut gerichter te horen waar precies gevaarlijk weer wordt verwacht.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie heeft woensdag opnieuw mensen aangehouden in het onderzoek naar een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hoorn, een 18-jarige man uit Zwaag en een 19-jarige man uit Avenhorn. Maandag hield de politie al twee mannen aan, een van 19 uit Amsterdam en een 21-jarige uit Hoorn.
3 uur geleden