Café van gijzeling Ede gaat zaterdag weer open
EDE (ANP) - Café Petticoat in Ede, waar vorige week een gijzeling was, gaat zaterdagavond weer open. Het team van Petticoat vraagt bezoekers om "niet naar ons verhaal te vragen of hoe het met ons gaat", melden zij op sociale media. Een 28-jarige man uit Ede gijzelde zaterdag urenlang vier medewerkers van het café. Er raakte niemand gewond. De gijzeling kreeg internationaal media-aandacht.
Het team van het café heeft "een hectische week met een rollercoaster van emoties" achter de rug. "In goed overleg hebben wij besloten om de draad weer op te pakken en onze deuren weer te openen. Dit zodat wij kunnen doen wat wij het beste kunnen: mensen een gezellige tijd brengen en een feestje bouwen."
Het onderzoek naar de gijzeling loopt nog. De 28-jarige verdachte zit in voorarrest. Over zijn motief om vier mensen zeven uur lang vast te houden is nog weinig bekend. Eerder deze week zeiden zijn advocaten dat "een zeer langdurige zoektocht naar passende hulpverlening" en "de uitzichtloze situatie" waarin de man zat mogelijk motieven kunnen zijn geweest. De Edenaar woonde in een beschermde woonomgeving. Hij werd vorig jaar veroordeeld voor bedreiging. Hij moest zich laten behandelen in een psychiatrische instelling en zich geregeld melden bij de reclassering.
De man bedreigde de gegijzelden met messen. Hij zei ook explosieven te hebben, maar dat bleek achteraf niet waar. Volgens mede-eigenaar Kevin Verwoert van café Petticoat realiseren weinig mensen zich hoe groot de impact van de gijzeling is geweest op zijn team. In een schriftelijke verklaring aan de Gelderlander vraagt hij onder meer om rust voor zijn mensen. Hun leven staat volgens hem nog helemaal op zijn kop. Het team is na de gijzeling meermalen bijeen geweest, aldus Verwoert. "Ook wij hebben nog steeds veel vragen. Maar we willen het onderzoek en het komende strafproces niet in de weg staan." Het team is dankbaar voor de enorme hoeveelheid berichten en steun in de afgelopen week.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
13 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
16 uur geleden