Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Café van gijzeling Ede gaat zaterdag weer open

Café van gijzeling Ede gaat zaterdag weer open

EDE (ANP) - Café Petticoat in Ede, waar vorige week een gijzeling was, gaat zaterdagavond weer open. Het team van Petticoat vraagt bezoekers om "niet naar ons verhaal te vragen of hoe het met ons gaat", melden zij op sociale media. Een 28-jarige man uit Ede gijzelde zaterdag urenlang vier medewerkers van het café. Er raakte niemand gewond. De gijzeling kreeg internationaal media-aandacht.

Het team van het café heeft "een hectische week met een rollercoaster van emoties" achter de rug. "In goed overleg hebben wij besloten om de draad weer op te pakken en onze deuren weer te openen. Dit zodat wij kunnen doen wat wij het beste kunnen: mensen een gezellige tijd brengen en een feestje bouwen."

Het onderzoek naar de gijzeling loopt nog. De 28-jarige verdachte zit in voorarrest. Over zijn motief om vier mensen zeven uur lang vast te houden is nog weinig bekend. Eerder deze week zeiden zijn advocaten dat "een zeer langdurige zoektocht naar passende hulpverlening" en "de uitzichtloze situatie" waarin de man zat mogelijk motieven kunnen zijn geweest. De Edenaar woonde in een beschermde woonomgeving. Hij werd vorig jaar veroordeeld voor bedreiging. Hij moest zich laten behandelen in een psychiatrische instelling en zich geregeld melden bij de reclassering.

De man bedreigde de gegijzelden met messen. Hij zei ook explosieven te hebben, maar dat bleek achteraf niet waar. Volgens mede-eigenaar Kevin Verwoert van café Petticoat realiseren weinig mensen zich hoe groot de impact van de gijzeling is geweest op zijn team. In een schriftelijke verklaring aan de Gelderlander vraagt hij onder meer om rust voor zijn mensen. Hun leven staat volgens hem nog helemaal op zijn kop. Het team is na de gijzeling meermalen bijeen geweest, aldus Verwoert. "Ook wij hebben nog steeds veel vragen. Maar we willen het onderzoek en het komende strafproces niet in de weg staan." Het team is dankbaar voor de enorme hoeveelheid berichten en steun in de afgelopen week.

Meer uit Binnenland

Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

52 minuten geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

2 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

4 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

5 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

5 uur geleden
Waarnemers Europa willen meer geld voor lokale partijen Nederland

STRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.

5 uur geleden
Peter Vandermeersch op non-actief na gebruik verzonnen AI-citaten

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.

6 uur geleden