Café van gijzeling Ede gaat zaterdag weer open
EDE (ANP) - Café Petticoat in Ede, waar vorige week een gijzeling was, gaat zaterdagavond weer open. Het team van Petticoat vraagt bezoekers om "niet naar ons verhaal te vragen of hoe het met ons gaat", melden zij op sociale media. Een 28-jarige man uit Ede gijzelde zaterdag urenlang vier medewerkers van het café. Er raakte niemand gewond. De gijzeling kreeg internationaal media-aandacht.
Het team van het café heeft "een hectische week met een rollercoaster van emoties" achter de rug. "In goed overleg hebben wij besloten om de draad weer op te pakken en onze deuren weer te openen. Dit zodat wij kunnen doen wat wij het beste kunnen: mensen een gezellige tijd brengen en een feestje bouwen."
Het onderzoek naar de gijzeling loopt nog. De 28-jarige verdachte zit in voorarrest. Over zijn motief om vier mensen zeven uur lang vast te houden is nog weinig bekend. Eerder deze week zeiden zijn advocaten dat "een zeer langdurige zoektocht naar passende hulpverlening" en "de uitzichtloze situatie" waarin de man zat mogelijk motieven kunnen zijn geweest. De Edenaar woonde in een beschermde woonomgeving. Hij werd vorig jaar veroordeeld voor bedreiging. Hij moest zich laten behandelen in een psychiatrische instelling en zich geregeld melden bij de reclassering.
De man bedreigde de gegijzelden met messen. Hij zei ook explosieven te hebben, maar dat bleek achteraf niet waar. Volgens mede-eigenaar Kevin Verwoert van café Petticoat realiseren weinig mensen zich hoe groot de impact van de gijzeling is geweest op zijn team. In een schriftelijke verklaring aan de Gelderlander vraagt hij onder meer om rust voor zijn mensen. Hun leven staat volgens hem nog helemaal op zijn kop. Het team is na de gijzeling meermalen bijeen geweest, aldus Verwoert. "Ook wij hebben nog steeds veel vragen. Maar we willen het onderzoek en het komende strafproces niet in de weg staan." Het team is dankbaar voor de enorme hoeveelheid berichten en steun in de afgelopen week.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
11 uur geleden