Café Petticoat in Ede voorlopig dicht na 'afschuwelijke film'
EDE (ANP) - Het Edese café Petticoat, waar een 28-jarige man zaterdag vier werknemers urenlang gijzelde, blijft tot zeker na Pasen gesloten. "Wij zijn als Team Petticoat in een afschuwelijke film beland", meldt het café in een verklaring op Instagram. "Aankomende dagen hebben wij nodig voor verwerking."
In de verklaring zegt het cafépersoneel "ontzettend geraakt" te zijn door de steun en het medeleven van horecaondernemers en winkeliers in de buurt. Ook worden de hulpdiensten bedankt voor hun "inzet, begeleiding en nazorg".
De vier jonge werknemers van het café zijn na hun vrijlating opgevangen op een onbekende locatie in Ede, waar ook hun ouders of andere familieleden waren. Burgemeester René Verhulst van Ede zei dat de vier "helemaal van de kaart" waren en zeer emotioneel. Slachtofferhulp Nederland staat hen bij. Fysiek zijn ze ongedeerd.
28-jarige verdachte
De eerste melding over de gijzeling in café Petticoat kwam zaterdagmorgen rond 05.15 uur binnen. Rond 11.30 uur werden drie gegijzelden vrijgelaten. Ongeveer een uur later kwam ook de laatste werknemer naar buiten. Kort daarna kon de politie de 28-jarige verdachte aanhouden.
Na Pasen maakt het café in het centrum van Ede bekend wanneer het weer opengaat.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden