'Café-eigenaren hardst geraakt door coronamaatregelen'
AMSTERDAM (ANP) - Van alle horecaondernemers worden de eigenaren van cafés relatief gezien het hardst geraakt door de maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Dat komt naar voren uit onderzoek van de bank Knab, die de transacties van 1300 horecaondernemers onderzocht.
Sinds het begin van de eerste lockdown in maart tot en met de recente sluiting eind oktober zag de horeca de inkomsten in doorsnee met 18 procent dalen. Kroegbazen moest het gemiddeld met bijna een kwart minder aan opbrengsten doen.
Dat cafés harder worden geraakt, ligt volgens de onderzoekers onder meer aan de beperkte mogelijkheid om terug te vallen op afhaal- en bezorgdiensten. Verder liepen de kroegen inkomsten mis op lucratieve dagen als Koningsdag en de feestdagen in mei.
Voor restaurants is de tweede sluiting ook een hard gelag. Zij zagen hun omzetten sinds de eerste lockdown net weer terugkeren op het niveau van voor de crisis. In totaal vallen de opbrengsten van restauranteigenaren 15 procent lager uit op jaarbasis.
Bij de berekeningen zijn steunmaatregelen van de overheid niet meegenomen. Ruim de helft van de horecaondernemers maakt gebruik van één of meer van de steunmaatregelen van de overheid.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis denkt dat een schuldeiser drie van zijn vakantieparken bewust te laag heeft laten taxeren. Via een veiling zou hij ze nu zelf willen kopen. Dat heeft de advocaat van de realityster dinsdag gezegd tijdens het kort geding in de rechtbank in Den Bosch tussen Gillis' bedrijf Oostappen Groep en een onderneming van de schuldeiser, Marc van Rooi. Diens advocaat ontkent de beschuldigingen.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag licht lager begonnen na de verliezen een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de recente onzekerheid in de sector van kunstmatige intelligentie (AI) en de aanhoudende stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente gaat verhogen om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden, zorgt eveneens voor terughoudendheid.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement doet een tegenvoorstel voor een versoepeling van het emissiehandelssysteem (ETS). De Europese Commissie stelde afgelopen voorjaar voor om een bepaald overschot aan emissiehandelsrechten niet meer automatisch te vernietigen, maar in reserve te houden. Een meerderheid van het Europees Parlement gaat niet mee met het opschorten van de automatische vernietiging, maar stemt in met een ander voorstel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De partijen die samen regeren in Duitsland zijn het oneens over de aanpak van de recordhoge brandstofprijzen. De centrumlinkse sociaaldemocraten (SPD) beschuldigden dinsdag de conservatieve minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, van passiviteit.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer achthonderd schoonmakers doen mee aan de stakingsweek van vakbond FNV, laat een woordvoerder van de vakbond weten. De grootste vakbond van Nederland kondigde maandag vijf stakingsdagen aan uit protest tegen de cao die werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland met vakbond CNV heeft gesloten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rijkste vijfhonderd Nederlanders reserveren bij elkaar opgeteld zo'n 3 miljard euro voor het goede doel. Dat is iets meer dan 1 procent van hun gezamenlijke geschatte vermogen van 273 miljard euro, heeft zakenblad Quote becijferd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.
7 uur geleden