'Café-eigenaren hardst geraakt door coronamaatregelen'
AMSTERDAM (ANP) - Van alle horecaondernemers worden de eigenaren van cafés relatief gezien het hardst geraakt door de maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Dat komt naar voren uit onderzoek van de bank Knab, die de transacties van 1300 horecaondernemers onderzocht.
Sinds het begin van de eerste lockdown in maart tot en met de recente sluiting eind oktober zag de horeca de inkomsten in doorsnee met 18 procent dalen. Kroegbazen moest het gemiddeld met bijna een kwart minder aan opbrengsten doen.
Dat cafés harder worden geraakt, ligt volgens de onderzoekers onder meer aan de beperkte mogelijkheid om terug te vallen op afhaal- en bezorgdiensten. Verder liepen de kroegen inkomsten mis op lucratieve dagen als Koningsdag en de feestdagen in mei.
Voor restaurants is de tweede sluiting ook een hard gelag. Zij zagen hun omzetten sinds de eerste lockdown net weer terugkeren op het niveau van voor de crisis. In totaal vallen de opbrengsten van restauranteigenaren 15 procent lager uit op jaarbasis.
Bij de berekeningen zijn steunmaatregelen van de overheid niet meegenomen. Ruim de helft van de horecaondernemers maakt gebruik van één of meer van de steunmaatregelen van de overheid.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voorgestelde versoepelingen aan het handelssysteem voor uitstootrechten van de Europese Unie zorgen voor veel meer uitstoot. Tegelijkertijd doen ze maar weinig om de energiekosten voor de Europese industrie te verlagen. Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een analyse van de versoepelingen van de klimaatregels die de Europese Commissie in juli voorstelde.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
9 uur geleden