Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Café-eigenaren hardst geraakt door coronamaatregelen'

'Café-eigenaren hardst geraakt door coronamaatregelen'

AMSTERDAM (ANP) - Van alle horecaondernemers worden de eigenaren van cafés relatief gezien het hardst geraakt door de maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Dat komt naar voren uit onderzoek van de bank Knab, die de transacties van 1300 horecaondernemers onderzocht.

Sinds het begin van de eerste lockdown in maart tot en met de recente sluiting eind oktober zag de horeca de inkomsten in doorsnee met 18 procent dalen. Kroegbazen moest het gemiddeld met bijna een kwart minder aan opbrengsten doen.

Dat cafés harder worden geraakt, ligt volgens de onderzoekers onder meer aan de beperkte mogelijkheid om terug te vallen op afhaal- en bezorgdiensten. Verder liepen de kroegen inkomsten mis op lucratieve dagen als Koningsdag en de feestdagen in mei.

Voor restaurants is de tweede sluiting ook een hard gelag. Zij zagen hun omzetten sinds de eerste lockdown net weer terugkeren op het niveau van voor de crisis. In totaal vallen de opbrengsten van restauranteigenaren 15 procent lager uit op jaarbasis.

Bij de berekeningen zijn steunmaatregelen van de overheid niet meegenomen. Ruim de helft van de horecaondernemers maakt gebruik van één of meer van de steunmaatregelen van de overheid.

Meer uit Financieel

Thuisbezorgd en Uber Eats stoppen met verborgen kosten

DEN HAAG (ANP) - Maaltijdbezorgdiensten Thuisbezorgd.nl en Uber Eats informeren klanten vanaf nu duidelijk over de verplichte extra kosten die bij een bestelling komen. Dat doen de platforms na "goede constructieve" gesprekken met de Consumentenbond. Miljoenen mensen krijgen ter compensatie een kortingsvoucher van de maaltijdbezorgdiensten.

11 minuten geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

23 minuten geleden
Australië spant rechtszaak aan tegen Facebook en TikTok

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen Facebook, TikTok en andere grote socialmediaplatforms. Volgens de Australische minister van Communicatie Anika Wells zouden deze bedrijven zich niet houden aan het landelijke verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar.

30 minuten geleden
VS steunen boeren in oogsttijd met 8 miljard om hoge dieselprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering trekt 8 miljard dollar uit om boeren in het oogstseizoen te helpen met de hoge dieselprijs. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Landbouw aangekondigd na een speech van president Donald Trump waarin hij zei boeren financieel te zullen steunen. Met dat steunpakket wil Trump stemmen van boeren voor de Republikeinen binnenhalen bij de komende tussentijdse verkiezingen.

33 minuten geleden
Nederlandse bedrijven investeerden meer in augustus

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.

1 uur geleden
CBS: opgroeien in bijstand vergroot kans op uitkering later

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.

1 uur geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

2 uur geleden