Cádiz bezorgt FC Barcelona vierde nederlaag
CÁDIZ (ANP) - Zo makkelijk het FC Barcelona afgaat in de Champions League, zo moeizaam verloopt het seizoen voor trainer Ronald Koeman in de competitie. Op bezoek bij nieuwkomer Cádiz leed Barcelona alweer de vierde nederlaag van het seizoen. Cádiz, dat dit seizoen thuis pas 2 punten had gehaald, won met 2-1.
Cádiz kwam al na 8 minuten op voorsprong door een doelpunt van Álvaro. De aanvaller raakte de bal nadat Barcelona-verdediger Óscar Mingueza met het hoofd zijn doelman Marc-André Ter Stegen in grote problemen had gebracht. Het zetje van de aanvaller van Cádiz was niet eens meer nodig, maar hij kreeg het doelpunt zo wel op zijn naam.
Barcelona, zonder de geblesseerde verdedigers Gerard Piqué, Samuel Umtiti en Sergi Roberto, drong wel wat aan maar overtuigde niet. Lionel Messi, die afgelopen week het Champions League-duel met Ferencváros (3-0-zege) mocht overslaan, liep er wat verloren bij. Inzetten van Philippe Coutinho en Martin Braithwaite leverden geen doelpunt op. Met name de geblesseerde aanvaller Ansu Fati werd opnieuw gemist.
Koeman bracht na rust Pedri en Ousmane Dembélé voor Mingueza en Coutinho. Frenkie de Jong schoof een linie naar achteren zoals dat de laatste tijd vaker nodig is. In de 57e minuut werd het gelijk. Uit een voorzet van Jordi Alba belandde de bal via het been van verdediger Pedro Alcalá in zijn eigen doel: 1-1. Zes minuten later stond de thuisploeg alweer voor. Er ging gerommel in de Barcelona-defensie aan vooraf met negatieve hoofdrollen voor Alba, verdediger Clément Lenglet en doelman Ter Stegen. Good-old Álvaro Negredo profiteerde: 2-1.
Barcelona heeft slechts 14 punten uit tien wedstrijden. Cádiz heeft er vier meer, maar ook twee duels meer gespeeld. Koploper Atlético Madrid heeft, met eveneens tien duels gespeeld, al 12 punten meer dan de ploeg van Koeman.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
4 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
4 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
7 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
18 uur geleden