Cádiz bezorgt FC Barcelona vierde nederlaag
CÁDIZ (ANP) - Zo makkelijk het FC Barcelona afgaat in de Champions League, zo moeizaam verloopt het seizoen voor trainer Ronald Koeman in de competitie. Op bezoek bij nieuwkomer Cádiz leed Barcelona alweer de vierde nederlaag van het seizoen. Cádiz, dat dit seizoen thuis pas 2 punten had gehaald, won met 2-1.
Cádiz kwam al na 8 minuten op voorsprong door een doelpunt van Álvaro. De aanvaller raakte de bal nadat Barcelona-verdediger Óscar Mingueza met het hoofd zijn doelman Marc-André Ter Stegen in grote problemen had gebracht. Het zetje van de aanvaller van Cádiz was niet eens meer nodig, maar hij kreeg het doelpunt zo wel op zijn naam.
Barcelona, zonder de geblesseerde verdedigers Gerard Piqué, Samuel Umtiti en Sergi Roberto, drong wel wat aan maar overtuigde niet. Lionel Messi, die afgelopen week het Champions League-duel met Ferencváros (3-0-zege) mocht overslaan, liep er wat verloren bij. Inzetten van Philippe Coutinho en Martin Braithwaite leverden geen doelpunt op. Met name de geblesseerde aanvaller Ansu Fati werd opnieuw gemist.
Koeman bracht na rust Pedri en Ousmane Dembélé voor Mingueza en Coutinho. Frenkie de Jong schoof een linie naar achteren zoals dat de laatste tijd vaker nodig is. In de 57e minuut werd het gelijk. Uit een voorzet van Jordi Alba belandde de bal via het been van verdediger Pedro Alcalá in zijn eigen doel: 1-1. Zes minuten later stond de thuisploeg alweer voor. Er ging gerommel in de Barcelona-defensie aan vooraf met negatieve hoofdrollen voor Alba, verdediger Clément Lenglet en doelman Ter Stegen. Good-old Álvaro Negredo profiteerde: 2-1.
Barcelona heeft slechts 14 punten uit tien wedstrijden. Cádiz heeft er vier meer, maar ook twee duels meer gespeeld. Koploper Atlético Madrid heeft, met eveneens tien duels gespeeld, al 12 punten meer dan de ploeg van Koeman.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
21 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
1 dag geleden