Cádiz bezorgt FC Barcelona vierde nederlaag
CÁDIZ (ANP) - Zo makkelijk het FC Barcelona afgaat in de Champions League, zo moeizaam verloopt het seizoen voor trainer Ronald Koeman in de competitie. Op bezoek bij nieuwkomer Cádiz leed Barcelona alweer de vierde nederlaag van het seizoen. Cádiz, dat dit seizoen thuis pas 2 punten had gehaald, won met 2-1.
Cádiz kwam al na 8 minuten op voorsprong door een doelpunt van Álvaro. De aanvaller raakte de bal nadat Barcelona-verdediger Óscar Mingueza met het hoofd zijn doelman Marc-André Ter Stegen in grote problemen had gebracht. Het zetje van de aanvaller van Cádiz was niet eens meer nodig, maar hij kreeg het doelpunt zo wel op zijn naam.
Barcelona, zonder de geblesseerde verdedigers Gerard Piqué, Samuel Umtiti en Sergi Roberto, drong wel wat aan maar overtuigde niet. Lionel Messi, die afgelopen week het Champions League-duel met Ferencváros (3-0-zege) mocht overslaan, liep er wat verloren bij. Inzetten van Philippe Coutinho en Martin Braithwaite leverden geen doelpunt op. Met name de geblesseerde aanvaller Ansu Fati werd opnieuw gemist.
Koeman bracht na rust Pedri en Ousmane Dembélé voor Mingueza en Coutinho. Frenkie de Jong schoof een linie naar achteren zoals dat de laatste tijd vaker nodig is. In de 57e minuut werd het gelijk. Uit een voorzet van Jordi Alba belandde de bal via het been van verdediger Pedro Alcalá in zijn eigen doel: 1-1. Zes minuten later stond de thuisploeg alweer voor. Er ging gerommel in de Barcelona-defensie aan vooraf met negatieve hoofdrollen voor Alba, verdediger Clément Lenglet en doelman Ter Stegen. Good-old Álvaro Negredo profiteerde: 2-1.
Barcelona heeft slechts 14 punten uit tien wedstrijden. Cádiz heeft er vier meer, maar ook twee duels meer gespeeld. Koploper Atlético Madrid heeft, met eveneens tien duels gespeeld, al 12 punten meer dan de ploeg van Koeman.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
5 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
6 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
6 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
20 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
21 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
22 uur geleden