Cacaoprijzen bereiken hoogste niveau in 7 maanden door droogte
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De cacaoprijzen zijn maandag gestegen tot het hoogste niveau in meer dan zeven maanden. Dat komt doordat cacaoproducenten in Ivoorkust en Ghana, twee belangrijke cacaolanden, kampen met grote droogte. Tegelijk zijn de cacaovoorraden historisch laag, wat de wereldwijde levering van de belangrijke grondstof voor chocolade bedreigt.
In West-Afrika is inmiddels de Harmattan-periode aangebroken. In die periode tussen november en maart is het erg droog, waardoor cacaobomen niet goed kunnen groeien. Eerder dit jaar zorgden slechte oogsten en zieke cacaobomen in Ghana en Ivoorkust ook al voor hogere cacaoprijzen.
De cacaoprijzen zijn maandag met 5,4 procent gestegen tot 10.380 dollar per ton, het hoogste niveau sinds 29 april. Mogelijk zorgen de hogere prijzen ervoor dat chocolade in Nederlandse winkels ook duurder wordt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
17 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
5 uur geleden