Cacaoprijs verder omhoog, cacao nu duurder dan koper
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van cacao is maandag op de beurs van New York voor het eerst boven de 9000 dollar per ton uitgekomen. Daarmee is de grondstof voor chocolade nu duurder dan koper, waarvan een ton minder dan 9000 dollar waard is. Alleen deze maand zijn de prijzen van cacao al 60 procent gestegen; in 2024 zijn deze al verdubbeld. De oorzaak ligt onder meer bij slechte oogsten en zieke cacaobomen in West-Afrika, waar de meeste cacao ter wereld vandaan komt.
Persbureau Reuters meldde eerder deze maand al dat grote cacaofabrieken in Ivoorkust en Ghana de productie hebben stopgezet of verlaagd omdat zij de bonen niet meer kunnen betalen. Die landen zijn samen goed voor bijna 60 procent van de wereldwijde cacaoproductie. De fabrieken verwerken de kostbare bonen tot onder meer cacaoboter.
Chocoladefabrikanten zijn daarvan afhankelijk om bijvoorbeeld chocoladerepen te kunnen maken, en kunnen niet aan de slag met rauwe cacao. Door de gestegen cacaoprijzen, hebben fabrikanten de prijzen van hun chocolade ook moeten verhogen. Deels had dat ook te maken met de gestegen prijzen van suiker.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - AI-bedrijven in Nederland groeien langzamer dan concurrenten in andere Europese landen, meldt Techleap in het jaarlijkse rapport The State of Dutch Tech. Dat terwijl Nederland de hoogste dichtheid aan AI-talent in Europa heeft (10,9 professionals per 10.000 inwoners).
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
10 uur geleden