Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cacaoprijs verder omhoog, cacao nu duurder dan koper

Cacaoprijs verder omhoog, cacao nu duurder dan koper

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van cacao is maandag op de beurs van New York voor het eerst boven de 9000 dollar per ton uitgekomen. Daarmee is de grondstof voor chocolade nu duurder dan koper, waarvan een ton minder dan 9000 dollar waard is. Alleen deze maand zijn de prijzen van cacao al 60 procent gestegen; in 2024 zijn deze al verdubbeld. De oorzaak ligt onder meer bij slechte oogsten en zieke cacaobomen in West-Afrika, waar de meeste cacao ter wereld vandaan komt.

Persbureau Reuters meldde eerder deze maand al dat grote cacaofabrieken in Ivoorkust en Ghana de productie hebben stopgezet of verlaagd omdat zij de bonen niet meer kunnen betalen. Die landen zijn samen goed voor bijna 60 procent van de wereldwijde cacaoproductie. De fabrieken verwerken de kostbare bonen tot onder meer cacaoboter.

Chocoladefabrikanten zijn daarvan afhankelijk om bijvoorbeeld chocoladerepen te kunnen maken, en kunnen niet aan de slag met rauwe cacao. Door de gestegen cacaoprijzen, hebben fabrikanten de prijzen van hun chocolade ook moeten verhogen. Deels had dat ook te maken met de gestegen prijzen van suiker.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OpenAI-topman op gastenlijst staatsdiner Trump en Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.

35 minuten geleden
Trump houdt vertrouwen in Fed-voorzitter ondanks rentekritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.

2 uur geleden
Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

6 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

7 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

8 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

10 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

10 uur geleden